Domů » ŽENY » ZDRAVÍ » Zinek napomůže hezčí pleti, vlasům i nehtům

Zinek napomůže hezčí pleti, vlasům i nehtům

zinek forte

Toužíte po krásné pokožce, vlasech a nehtech? Pečovat o kůži krémem a vyživovat vlasy maskami je sice důležité, avšak správné živiny byste jim měli dodávat i zevnitř. Doslova zázračným minerálem pro kůži, vlasy a nehty je zinek.

Zinek je pro náš organismus nezbytným minerálem, který se podílí na správné funkci imunitního systému. Velmi často se však užívá také pro krásu. Možná znáte i zinkovou mast používanou na léčbu oparů, akné, popálenin a odřenin.

Jak získat zinek z potravy?

Mezi potraviny bohaté na zinek patří vejce, mořské plody, obilniny, sýry, fazole, ořechy, vepřové a drůbeží maso. Stejně jako pro příjem všech dalších minerálů a vitaminů je prostě nezbytné dodržovat pestrou stravu. Jenže kdo ji dnes má?

Není žádnou ostudou sáhnout po doplňku stravy. Musíte jej však vybrat pečlivě. Ideální je zinek kombinovat rovnou s dalšími minerály. Výrobci často nabízí produkty zaměřené komplexně. Příkladem je třeba Biosil Plus od české společnosti Naturvita, který obsahuje zinek, biotin a kyselinu panthothenovou. Zinek se v něm nachází ve formě citrátu, ve které se velmi dobře vstřebává. Další výborně vstřebatelné formy jsou glukonát a chelát.

Posilte i imunitu a bojujte proti únavě

Dalším příkladem vhodného doplňku stravy je pak ZINEK Forte s 60 tabletami. Tento doplněk je vhodný i pro vegany, má čistě rostlinné složení. Kromě samotného zinku obsahuje ještě vitamín B6. Tento vitamín reguluje hormonální aktivitu, podporuje psychiku a snižuje únavu i vyčerpání. V kombinaci se zinkem se pak jedná o koktejl, který podpoří váš imunitní systém.

Oba výše zmíněné doplňky stravy se zinkem pořídíte v internetové lékárně GigaLekarna.cz. ZINEK Forte 60 tablet vás vyjde na 53 korun. Cesta za lesklými vlasy, hebkou pokožkou a krásnými pevnými nehty nemusí být drahá. Přestaňte utrácet za krémy a pečující masky, dodejte tělu to, co skutečně potřebuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *