Domů » BYDLENÍ » Závěsy do ložnice vybírejte podle oblíbené barvy

Závěsy do ložnice vybírejte podle oblíbené barvy

Fotografie: závěsy

I když lidé upřednostňují jako stínící prvek ložnice rolety a žaluzie, stále se najdou milovníci elegance, kteří nedají dopustit na závěsy. Není divu, závěsy jsou estetickým prvkem interiéru. Díky nim je místnost útulná a vyzařuje z ní pravé teplo domova.

Většina lidí vybírá závěsy do ložnice podle designu a barvy. Někomu se líbí zemité odstíny, jiní dávají přednost zatemňovacím produktům s raženými vzory. Dnes není čas kupovat závěsy jen jako látku, na níž si sami připevníte vybraný způsob uchycení. Nejlepší jsou tedy produkty na míru s kovovými očky, ty se na garnýž jednoduše navlečou.

Každý má jiný vkus

Světem chodí tolik lidí a stejně má každý jiný vkus. Starší generace zůstávají věrné klasickému až baroknímu duchu, věční romantici se vidí v Provence a secesním směru, zastánci optimistického přístupu k životu se cítí příjemně v objetí barev země. Závěsy do ložnice můžete vybírat i z řad Art Deco, minimalismus i hi-tech. Prodejci nabízejí pestrou škálu variant a na své si přijdou všichni.

Nechte se okouzlit barvami

K aktuálním trendům patří závěsy glamour. Růžové tóny jsou velmi romantické a hřejivé. Fialová je barvou kreativity, ale může i uškodit. Zde se držte hesla, že méně je více. Zelená v ložnici působí uklidňujícím dojmem a neznervózňuje. Dokonce má blahodárný vliv na usínání. Obdobné účinky má také hnědá, ta značí jistotu a stabilitu. I když může působit černá depresivně, opak je pravdou. Na závěsech je elegantní, stylová a luxusní. Absolutním trendem je šedá či stříbrná. Do ložnice naopak nepatří závěsy červené, žluté či oranžové barvy, protože ve vás probudí energičnost a vzrušení.

Pokud si nevíte s výběrem závěsu rady, inspirujte se na YourHomeStory.cz. Právě zde najdete modely padnoucí do všech místností v domě. A rada na závěr? Pokud je vaše ložnice prosvětlená, budou jí slušet tmavé zatemňovací závěsy. Do místností bez dostatku denního světla pak volte světlejší odstíny.