Zaměřeno na příslušenství k mobilním telefonům

Pod pojmem příslušenství k mobilním telefonům primárně rozumíme různé vychytávky, které přímo zlepšují funkci přístroje či slouží k jeho ochraně. Jedná se tak o různé ochranné kryty, powerbanky, držáky, reproduktory, paměťové karty či obzvláště populární selfie tyče. Buďme ale konkrétní.

Současné chytré telefony nebývají levnou záležitostí. Cenově i svými schopnostmi se mnohdy vyrovnají počítačům. Na rozdíl od nich jsou ovšem mnohem náchylnější k pádům a nárazům. Ty jim navíc rozhodně nesvědčí, a proto je na místě se jich maximálně vyvarovat.

Ochranný kryt, nebo pouzdro?

Obecně by se dalo říci, že váš telefon by bez náležité ochrany neměl opustit ani práh obchodu, ve kterém byl zakoupen. Spolu s ním si proto zároveň pořiďte i speciální kryt či pouzdro, které váš nový model před všemi nástrahami běžného života ochrání.

Voděodolný a vodotěsný

Tzv. odolný kryt dokáže minimalizovat následky pádu a nárazu telefonu. Zamezuje však i průniku prachu a špíny do přístroje. Na trhu existují i speciální voděodolné kryty. Zde ale buďte na pozoru. Pojem voděodolný stejně jako u hodinek neznamená to samé jako vodotěsný. Tento kryt tedy odolá dešti, ale je otázkou, jak by tento kryt obstál v případě ponoření přístroje do vody. Do bazénu si jej tedy raději neberte.

Ochrana displeje

Zvláštní pozornost doporučujeme věnovat ochraně displeje vašeho mobilu, který bývá nejdražší položkou celého zařízení. Tomu nejlepší službu poskytne tvrzené sklo, jež na displej jednoduše nalepíte. Obecně platí, že čím silnější sklo zvolíte, tím lépe svůj telefon chráníte.

Rádi se fotíte?

V současné době je velmi populární pořizování tzv. selfie fotografií. S těmi vám pomůže speciální selfie tyč, kterou na telefon jednoduše připevníte prostřednictvím bezpečného gumového pouzdra. Selfie tyče dostupné na našem trhu jsou kompatibilní s většinou mobilních telefonů, i přesto před koupí konkrétního modelu raději předem porovnejte rozměry svého telefonu s maximálním rozevřením držáku tyče.

Zaměřeno na dobíjení telefonu

Revolucí prošly i způsoby nabíjení mobilních telefonů. K němu už dávno nepotřebujeme jen klasickou nabíječku. Obzvláště na cesty jsou praktické různé powerbanky, tedy externí baterie sloužící k bezdrátovému dobíjení telefonu. Hitem poslední doby je ovšem bezdrátová nabíječka Samsung (či iPhone). To je v podstatě destička ve formě podložky, na kterou svůj telefon jednoduše položíte a vysílaný signál jej začne nabíjet.