Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » Zahradní nábytek promění vaši zahradu v ráj

Zahradní nábytek promění vaši zahradu v ráj

Fotografie: zahradní nábytek

Vše se přesouvá ven. Hospody a restaurace otevřely své zahrádky, z domu se stěhujeme na zahradu, nebo alespoň na terasu. Bez kvalitního zahradního nábytku si však domácí relaxaci neužijeme dostatečně. Co nám nesmí chybět?

Moderní zahradní nábytek svým komfortem často předčí ten v bytě. Venkovní sedací soupravy jsou honosné a prostorné. Lze je umísťovat pod kryté pergoly, ale taktéž pod širé nebe. Používané materiály dnes bývají zcela bezúdržbové. Takovým je například venkovní ratan, ale taktéž různé hliníkové sedací soupravy. S polstrováním jsou komfortní a pohodlné.

Jak si vybrat venkovní zahradní nábytek?

Záleží, k čemu jej budete používat, ale pravdou je, že na zahradě oceníte hned několik kousků. Na různá místa se hodí menší stolky se dvěma či více křesílky. Určitě to však chce mít alespoň jedno velké sezení pro čtyři až osm osob, nebo dokonce větší. Takové, na kterém zvládnete ranní snídani i oběd pro celou rodinu, kde si zahrajete stolní hry se sousedy nebo kde se mohou roztáhnout děti se svými maxi plátny pro kreativní tvoření. Ideální zahradní sedací souprava je bezúdržbová, přesto se však hodí si na ni pořídit zakrývací plachty a pro polstry se osvědčila bedna na jejich odkládání.

Venkovní zahradní sezení se dnes příliš neliší od toho v interiéru. Dbát bychom však měli na výběr UV a voděodolných odolných materiálů. Ven lze mít skutečně i koberce, protože i ty lze dnes koupit pro venkovní použití.

Houpejte se!

Houpe se rád snad úplně každý. I když nemáte v oblibě pouťové atrakce, zahradí houpačky milují všichni. Dají se pověsit pod pergolu, na větvě stromů i na speciální podstavce. Dá se na nich sedět i ležet. Milovat je budou dospělí i děti. Není lepší relaxace než ta, kterou nabízí houpací křesla. Rozhodně stojí za to si je pořídit, ať již na zahradu rodinného domu, na chalupu, či na terasu. A kdo tyto možnosti nemá, vždy si lze pro závěsné křeslo najít místo v bytě. Třeba u velkého okna s pěkným výhledem.