Začněte podnikat naplno – založte si s.r.o.

Máte podnikatelské plány, které byste rádi proměnili na realitu? Nebo již podnikáte jako živnostník? Pojďte podnikat naplno a s většími výhodami – založte si s.r.o.

Řada lidí žije neustále v představě, že je založení s.r.o. příliš náročné. Není! A dokonce může být i téměř bezpracné, pokud k tomu využijete firmu, která se na založení s.r.o. specializuje. Companies.cz založí firmu již do 5 pracovních dnů za poplatek 6200 Kč. V této ceně už jsou zahrnuty všechny zákonné poplatky a firma si neúčtuje ani další, například za koncese či registraci k dani z příjmu právnických osob na finančním úřadě. Za tuto cenu získáte kompletní založení společnosti.

Pár dokladů a firmu pro vás založí na klíč

Pro založení společnosti s ručením omezením na klíč budete potřebovat jenom minimum dokumentů, které vyžaduje zákon a jejich vyřízení musí být vždy na vaší straně. Za tuto akční cenu založení s.r.o. se vaše firma založí se základním kapitálem 1 Kč, což dnes zákony dovolují, ale příliš se to nedoporučuje. Nejobvyklejší základní kapitál je 50 000 Kč nebo 100 000 Kč. Firma tak vypadá důvěryhodně a částky jsou dobře dělitelné v případě více společníků.

Každá firma musí mít sídlo. Můžete mít vlastní, na adrese vaší kanceláře nebo bydliště (s úředně ověřeným podpisem majitele s umístěním sídla), případně si máte možnost zřídit za poplatek tzv. virtuální sídlo. Ceny virtuálního sídla u firmy Companies.cz začínají na 400 Kč bez DPH měsíčně.

Dále k založení firmy potřebujete doklad totožnosti a výpis z trestního rejstříku. Po sepsání notářského zápisu je pak ještě nutné v bance, obvykle v té, kde si chcete zřídit podnikatelský účet, složit základní kapitál ve výši a dodat potvrzení od banky. V případě, že ke svému podnikání v rámci nové s.r.o. potřebujete vázanou ev. řemeslnou živnost, musíte dodat rovněž doložení své odborné způsobilosti pro tyto činnosti nebo garanta, kterého pro to máte.

Založení s.r.o. od A do Z

V ceně založení máte veškeré notářské úkony, včetně ověřování podpisů, potřebné kolky pro zápis do obchodního rejstříku i pro živnostenský rejstřík a hotovou společenskou smlouvu. Zdarma je rovněž ohlášení všech živnost, bez příplatku je zřízení koncesí, již zmíněná registrace k dani z příjmu PO na FÚ. Cena nezahrnuje pouze registraci k DPH (která je nepovinná) a sídlo. Vzhledem k existujícím zákonným a notářským poplatkům jde o nejnižší možnost cenu za založení společnosti s ručením omezeným. Výhodou je též, že veškeré poradenství k založení s.r.o. dostanete zcela zdarma.