Přeskočit na obsah
Domů » INTERNET-PC » Webflow: Nástroj, s nímž postavíte web za polovinu

Webflow: Nástroj, s nímž postavíte web za polovinu

Fotografie - tvorba webových stránek přes webflow

Polovinu ceny i polovinu času. Různých nástrojů na tvorbu webu existuje přehršel a se spoustou z nich profesionálně vypadající stránku prostě nevytvoříte. Webflow je však v mnoha ohledech jiný.

Tvůrci systému Webflow tvrdí, že tvorba webu by měl být hlavně marketingový úkol, ne programovací výzva a na tom něco bude. Zákazníky ve finále nezajímá, kolik jste zaplatili za vývoj webových aplikací a kolik programátorů se na webu podílelo. Daleko více dokážou ocenit přehledný web, na němž rychle najdou přesně to, co hledají.

S Webflow si web nevytvoří každý

Pokud se domníváte, že jde o další nástroj pro laiky, jste na omylu. Zapomeňte na Wix, Webnode a jim podobné. Webdesign a tvorba webu jsou prostě úkolem pro profesionály a Webflow tohle respektuje. Rozhodně si v něm vše jednoduše nenaklikáte, bez dobré znalosti HTML/CSS a zkušeností s ním dobrý web nepostavíte.

I s použitím Webflow tedy stále potřebujete agenturu či odborníky na tvorbu webu. V ČR s tímto systémem pracuje digitální agentura Beneficio, jejíž doménou je vývoj webových aplikací, webová analytika i internetový marketing. Weby tvoří od začátku až dokonce a v používání Webflow vidí mnoho výhod.

Webflow nabídne perfektní poměr cena/výkon

Toužíte po webu rychle a za dobré peníze? Pak by vás Webflow měl zajímat. Po technické stránce získáte nadprůměrný výsledek, aniž byste museli za vývoj backendu (té části v pozadí webu, co je naprogramovaná) platit majlant. Peníze místo toho můžete věnovat spíš na vývoj frontendu (rozhraní pro uživatele), copywriting nebo třeba marketing.

V porovnání s weby postavenými na WordPressu, což je světově nejpoužívanější redakční systém, jsou weby na Webflow technicky vyspělejší, výkonnější a rychlejší. Z dlouhodobého hlediska vás potěší také nižší náklady na rozšíření a údržbu.

Obsah webu si zvládnete upravovat sami

Nutno podotknout, že platforma Webflow je tvořena dvěma částmi.

  • Designérská část je určená pro tvůrce webů, v té se web sestaví a v té se právě neobejdete bez znalostí i zkušeností.
  • Editorská část je tady pro majitele webů, již si v ní mohou sami upravovat texty, obrázky a data. Jde o CMS rozhraní, jakousi administraci webu.

Editační prostředí je doopravdy vyladěné a jednoduché. Také rozšiřování a následné úpravy webu nejsou vůbec složité, náklady na úpravy zůstávají nízké.

Má Webflow nějaké limity?

Samozřejmě. Například na něm nelze vytvořit skutečně vícejazyčný web. Lze to různými způsoby obejít, třeba tvorbou více webů na subdoménách, ale pravý multijazyčný web nestvoříte. Problémem mohou být i některé pokročilé funkce, automatizace na pozadí apod.

Pro informativní web je Webflow každopádně naprosto ideálním řešením, které ušetří čas a peníze až o polovinu. Pěkným bonusem hodným zmínění na závěr je také automatické zálohování a verzování.