Vyplatí se v ČR koupit ready-made společnost?

Koupit ready-made společnost je skvělý způsob, jak vstoupit na trh. V Evropě jde o dost oblíbený začátek podnikání, a pokud se zaměříme konkrétně na Českou republiku, je o hodně rychlejší, snazší a cenově nevychází vůbec špatně. Možná by byla ready-made firma skvělou volbou i pro vás.

Jaké jsou výhody nákupu ready-made společnosti?

Prvotní a nejdůležitější výhodou, kterou vám prodej firem ready made s.r.o. nabídne, je rychlost. Než byste vůbec zjistili, co všechno je k založení s.r.o. potřeba, přepis připravené firmy už bude hotový. A další výhody?

Obvykle se prodávají firmy, které byly založeny už před několika lety. Mohou za sebou už mít nějakou historii, nebo nemusí. Solidní společnosti však vždy prodávají firmy bez dluhů a závazků, i když se pod jejich jménem již podnikalo. Před koupí vám obvykle nabídnou k nahlédnutí účetní i daňovou dokumentaci, abyste se přesvědčili. Firma s historií je někdy výhodná, typicky když žádáte o půjčku, protože banky mají tendenci čerstvě založeným společnostem nepůjčovat.

Existují nějaká rizika?

Je tu určitá šance, že si vyberete nepoctivého poskytovatele s.r.o. na prodej. Bude se vás snažit oklamat, prodat vám firmu za vysokou cenu, nebo ještě hůře firmu, na niž jsou vázány nějaké dluhy či soudní spory.

Jak tomuto předejít?

  • Vybírejte si ready made s.r.o. z nabídky specializovaných a ověřených společností.
  • Zkuste si dát do vyhledávače jméno firmy, kterou se chystáte koupit, jestli nenajdete nějaké znepokojující informace.

Stále si nejste jistí, jestli je ready made ideálním řešením pro vás?

Pokud se chcete o ready made společnostech a o tom, jak jejich koupě probíhá, dozvědět více, podívejte se na web Incorporated.cz. Tady kromě prodeje s.r.o. nabízí další služby pro podnikatele jako virtuální sídlo, účetnictví a podobně. Dostanete tedy všechno pod jednou střechou, ušetříte si spoustu starostí.