Jak vycvičit psa pomocí elektronického obojku?

Přemýšlíte o pořízení elektronického výcvikového obojku pro svého psa? Nebo již takový obojek máte doma a chystáte se začít s výcvikem? Poradíme vám, jak tuto oblíbenou výcvikovou pomůcku používat tak, abyste dosáhli co nejlepších výsledků.

Elektrické obojky jsou oblíbenou výcvikovou pomůckou mnoha majitelů psů, ale také zkušených kynologů. S jejich pomocí je možné zajistit efektivní výcvik psů bez zbytečných tělesných trestů. ž

S čím vám elektronický obojek pomůže?

Elektrický-obojek vám umožňuje reagovat na dálku. Když se tedy váš pes například rozhodne pronásledovat běžícího zajíce, můžete stisknutím tlačítka na ovladači vyslat zvukový signál, který psa upozorní na to, že se chová nevhodně. Díky elektronickému obojku můžete psa vycvičit rychleji a efektivněji, můžete odstranit jeho zlozvyky a nebudete už mít strach, že se rozběhne za zvěří během společné procházky v přírodě.

První použití elektronického obojku

Než se pustíte do výcviku svého psa pomocí elektronického výcvikového obojku, pozorně si přečtěte návod. Doporučujeme také vyzkoušet si intenzitu elektrostatických impulzů na sobě. Je vždy třeba mít na paměti, že pes je citlivější než člověk. Intenzitu impulzů je třeba nastavit tak, aby na ně pes reagoval, ale v žádném případě ho nesmí bolet (v takovém případě pes zpravidla kňučí).

První seznámení s výcvikovým obojkem by mělo probíhat na klidném místě, kde vašeho psa nebudou rušit jiná zvířata a nebude ho nic rozptylovat. Psi jsou velmi inteligentní zvířata a velmi rychle pochopí souslednost jednotlivých kroků. Díky tomu jim zpravidla pro nápravu chování postačí pouze zvukový impulz a k elektrostatickému impulzu vůbec nedochází.

Uvažujete o pořízení elektronického výcvikového obojku a nevíte si rady s výběrem? Prodejem těchto výcvikových pomůcek se zabývá například obchod Výcvikové obojky v Praze 3. Ochotný personál vám rád poradí s výběrem vhodného produktu na míru vašim potřebám.