Jak vybrat předokenní rolety

Ruší váš spánek ranní sluníčko? Rádi byste své oči i váš interiér ochránili od přílišného světla a tepla nebo zútulnili celkový vzhled domu předokenními roletami, jenže nevíte, jak je správně vybrat? Přečtěte si dnešní článek, ve kterém se dozvíte praktické rady k výběru předokenních rolet.

Předokenní rolety, stejně jako venkovní žaluzie, jsou v dnešní době již běžnou součástí mnoha domů. Plní jak praktickou, tak i estetickou funkci, jelikož vypadají moderně a neotřele. Rolety vašemu domu dodají komfort, světelnou i tepelnou pohodu a pocit bezpečného domova. Z široké nabídky stínící techniky jsou předokenní rolety asi tou nejestetičtější a nejpraktičtější věcí, kterou můžete vašim oknům dopřát. V zimě vám předokenní rolety dokážou ušetřit peníze za vytápění, v létě vám dopomohou k příjemným světelným podmínkám při ostrých slunečních paprscích. Jak je tedy správně vybrat?

Pokud vybíráte předokenní rolety, vždy raději dejte přednost kvalitnímu výrobku před tím z levnějších materiálů. Přední zkušený výrobce vám zaručí, že budou mít venkovní rolety dlouhou životnost a budou dobře plnit svoji funkci. Přejete-li si v zimě díky roletám šetřit za teplo, vybírejte takové rolety, které jsou vyrobeny z hliníkových lamel, a jsou vyplněny termoizolační PUR pěnou.

Většina výrobců rolety z hliníku vyrábí, a to hlavně díky skvělým vlastnostem jako je odolnost proti povětrnostním vlivům, dlouhou životnost, bezpečnost, izolací i ochranou proti UV záření.

V momentě, kdy se budete rozhodovat o ovládání předokenní rolety, zvolte elektrické ovládání. Ruční ovládání je v dnešní době již na ústupu, navíc je elektrické ovládání moderní, pohodlné, poskytuje vám dobrý komfort při ovládání a šetří váš čas. Elektrické ovládání prodlužuje životnost rolet, jelikož je šetrnější k lamelovým zámkům.

Aby byl váš dům hezky sladěný, vyberte si takovou barvu rolet, která bude korespondovat s barvou fasády. Většina výrobců nabízí předokenní rolety v mnoha barvách, je pouze na vás, která se vám bude nejvíce hodit a líbit.