Jak vybrat nejvhodnější rychlou půjčku?

V posledních letech se na tuzemském finančním trhu doslova roztrhl pytel s nabídkami na rychlé půjčky. V jednu chvíli jich bylo až kolem 200. Teprve po změně zákona a drobném zpřísnění došlo k jejich regulaci, přesto si i nadále můžete vybírat z poměrně solidního množství produktů. Tím, že je ale na výběr z většího množství půjček, je často obtížné se zorientovat v tom, které jsou výhodné. Abyste nenaletěli podvodníkům a zároveň nemuseli platit zbytečně vysoké poplatky, je dobré se řídit následujícími radami.

Volte pouze osvědčené společnosti

Ideální je, pokud už s rychlými půjčkami máte své zkušenosti. Pak lze zvolit osvědčenou společnost, u níž máte jistotu zapůjčení bez lichvářských poplatků a sankcí, zároveň je dodá včas a bez zbytečné administrativy. Pakliže nemáte vlastní zkušenost, není na škodu se zeptat známých, zda už některou z micro půjček nevyzkoušeli.

Nenechte se zlákat první nabídkou

U rychlých českých půjček bývá zvykem inzerovat na internetu, případně i klasickou cestou televizních spotů a reklam v novinách. Není ale dobré vzít hned první půjčku, na kterou narazíte. Nemáte totiž dostatečný přehled o tom, zda je skutečně tak výhodná, jak zní v reklamní upoutávce. Proto je vždy dobré si provést srovnání.

Porovnání na internetu nikdy neuškodí

V době internetu máte skvělou příležitost si o jednotlivých rychlých půjčkách zjistit snadno a rychle všechny potřebné informace. Je ale pravdou, že pokud budete jednotlivé půjčky hledat sami a dělat si srovnání, může to zabrat přeci jen dost času. A u rychlých půjček platí – peníze lidé potřebují skutečně hned, nikoliv za pár dní a týdnů, než si provedou vlastní porovnání.

Z tohoto důvodu existují weby, které se přímo specializují na porovnání rychlých půjček. Stačí, když v nich zadáte potřebné parametry a během chvilky vám ukážou, jaké půjčky jsou pro vás nejvýhodnější. Zpravidla se udává výše půjčky a doba splatnosti, ale také například to, zda jste v registru dlužníků, nebo zda je zapotřebí mít u sebe potvrzení o příjmu od zaměstnavatele.

Jak poznat dobrý srovnávač půjček?

Kvalitní porovnávač poznáte nejen podle toho, že filtruje nabídky všech významných společností a jejich produktů, ale i tím, že zde rovnou můžete o rychlou půjčku požádat. Obvykle stačí zvolit daného poskytovatele a vyplnit jednoduchý online formulář. Pak už se rozběhne krátký proces vyřizování půjčky. V případě, že máte vše v pořádku, peníze můžete mít k dispozici už během několika minut na svém bankovním účtu.

U každé rychlé půjčky potřebujete mít po ruce občanský průkaz (případně cestovní pas), číslo bankovního účtu, který je vedený na vaše jméno, zpravidla pak i telefon s aktivním číslem, neboť skrze něj dochází k potvrzení půjčky. Každý typ úvěru má i další specifické podmínky.