Vybíráme interiérové dveře. Na co se zaměřit?

Potřebujete si pořídit nové interiérové dveře, ale nevyznáte se v široké nabídce? Všechno bude mnohem jednodušší, když si na začátku určíte, jaké máte preference a co vlastně hledáte. Díky tomu se vám povede výrazně zúžit výběr a dostat se tak do schůdného počtu variant pro vzájemné konkrétní porovnání. V článku najdete informace ohledně důležitých parametrů a několik tipů pro výběr těch nejlepších dveří.

Elegantní design

Interiérové dveře jsou praktickým prvkem, ale zároveň by měly plnit estetickou funkci. Tvoří totiž poměrně velký a výrazný prvek, jehož nevhodný výběr může negativně ovlivnit celou místnost. Vsaďte tedy na vhodnou variantu pro kombinaci s barvou stěny, podlahy a dalším vybavením. Variant existuje skutečně hodně a vzájemně se liší barevnými odstíny, ale i skleněnými průhledy a podobně. Nezapomeňte se podívat i na vzhled kliky a kování, které také tvoří významnou část každých dveří a podmiňují tak jejich celkový vzhled. U dobrých prodejců si můžete zvolit konkrétní kombinaci vybraných dveří a kování.

Moderní prosklené dveře

Aktuálně hodně oblíbenými dveřmi jsou celoskleněné varianty. Jejich výhoda spočívá nejenom v krásném designu, ale navíc propouští světlo, což zesvětluje interiér. Skvěle se tak hodí například pro oddělení obývacího pokoje, kuchyně a chodby, ve které není žádné okno, a proto potřebujeme dovnitř dostat trochu toho světla. Vzhledem k tomu, že sklo není průhledné, zajišťují dveře dostatečné soukromí. Pro ozvláštnění a jako designový efekt se dá vybrat model s ozdobami. Pokud nechcete celoskleněné, dá se zvolit kompromis v podobě zasklení v libovolně velkých a uspořádaných rámečcích.

Výběr správných rozměrů

Dalším klíčovým bodem jsou samozřejmě rozměry. Ve standardní nabídce bývá několik nejčastějších typů, ze kterých si ve většině případů určitě vyberete. Pro atypická řešení je však nutné obrátit se na specializovanou firmu, která vám dokáže zhotovit dveře na míru. Zvolte také vhodnou variantu pro kombinaci s dalším řešením místnosti. Když potřebujete ušetřit prostor, vsaďte na posuvný typ. Klasikou jsou otočné dveře, jejichž výhodou je i snadná montáž.

Další požadované vlastnosti

Co se týká dalších vlastností, měly by interiérové dveře nabízet dostatečný komfort při běžném používání. To znamená, že při zvolení prostorově úsporných posuvných dveří, získáte další prostor navíc. Dále nás může zajímat schopnost tepelné izolace a protihlukové vlastnosti. Do jaké míry jsou pro nás tyto parametry důležité, záleží na místě použití dveří. Dobře těsnící a izolující dveře oceníme například pro oddělení vchodu do garáže nebo do sklepa. Menší váhu přikládáme těmto parametrům při výběru běžných dveří do pokoje.

Facebookové komentáře

Přidat komentář