Přeskočit na obsah
Domů » INTERNET-PC » Vybavte na sport také váš chytrý telefon a hodinky

Vybavte na sport také váš chytrý telefon a hodinky

Zdroj: Unsplash.com

Při běhání nebo třeba i cyklistice či jiných sportech dbejte na ochranu vašich chytrých zařízení. Právě telefon nebo chytré hodinky jsou při sportovních aktivitách vystavené velkému nebezpečí, především pádu nebo vlhku. Pokud to se sportováním v novém roce myslíte vážně, ale zatím jste nováčci, máme pro vás pár užitečných tipů.

Dejte mobil na rameno

Pokud se chystáte běhat aktivně, pouzdro na mobil na rameno by vám nemělo chybět. Je to dobrá cesta, jak uchovat mobil po ruce v suchu a bezpečí. Takovéto ochranné pouzdro není ani zvlášť drahé. Většinou je také univerzální, takže se nemusíte trápit s výběrem přesně na váš konkrétní model. Jen ale vybírejte takové, které vám na ruce opravdu vydrží a je voděodolné.

Zdroj: Bigstockphoto.com

Odolný a subtilní kryt na mobil je must have

I když máte mobil uložený v ramenním pouzdře, v batůžku, nebo například v ledvince, i tak by měl být ještě umístěný v krytu. Pokud sportuje, nejlepší je odolný kryt, který vydrží nějaký ten pád a je lehký. Dobrou volbou jsou jednoduché silikonové kryty, které jsou velmi flexibilní a snadno je seženete i na starší modely telefonů. Není tak problém sehnat i kryty na iPhone 8 a další starší modely, které lidi dodnes s oblibou používají.

Zdroj: Etuo.cz

Při sportu myslete také na chytré hodinky

Smartphone není jedinou technickou vymožeností, která sportem trpí. Také chytré hodinky, které lidé často využívají právě kvůli sportu, se často ocitají v servisech především kvůli rozbitému či poškrabanému displeji. Také na vaše chytré hodinky můžete koupit potřebnou ochranu. Jednat to může být také jenom nějaká nalepovací folie či tvrzené sklo, ale na sport je lepší je koupit si rovnou nějaké pouzdro, které hodinky ochární ze všech stran. Některé se prodávají také se sportovním řemínkem a ve velmi odolném provedení.

 

Zdroj: Etuo.cz

Ochránit můžete i bezdrátová sluchátka

Při běhání, ale i jiných sportech, si lidé v poslední době zvykli často poslouchat hudbu nebo mluvené slovo. Pokud i vy máte rádi něco v uších, určitě si pořiďte odolný obal na své AirPods či jiná bezdrátová sluchátka. Opět stačí jednoduchý silikonový obal, který jednoduše na krabičku sluchátek. Existují však i složitější a velmi odolné obaly s karabinkou, díky které je snadno někam pověsíte.

Zdroj: Pexels.com

Při jízdě na kole dejte mobil do kapsičky

Během pandemie se kromě běhu také ve velkém rozmohl zájem o cyklistiku. Pokud je to i váš případ, dopřejte si také nějakou suprovou taštičku na kolo, nejen na mobil, ale i na další potřebné cyklistické vybavení. Při výběru si jen dejte velký pozor, jak je taštička velká, kam ji chcete umístit a co v ní chcete nosit, aby vám padla na vaše kolo jako ulitá. Na výběr máte taštičky na řidítka i na rám kola, kde je zvrchu kapsička na smartphone. Snadno tak můžete mít navigaci pořád před sebou, aniž byste museli telefon neustále vytahovat a vystavovat ho tak zbytečnému nebezpečí.

Zdroj: Etuo.cz