Přeskočit na obsah
Domů » ŽENY » ZDRAVÍ » Všechno, co byste měli vědět o zeleném, bílém a červeném kratomu

Všechno, co byste měli vědět o zeleném, bílém a červeném kratomu

Kratom jakožto derivát jednoho asijského stálezeleného stromu obsahuje stimulant zvaný mitragynin a narkotikum 7-hydroxymitraginin. Kratom se používá jako přírodní alternativa k úlevě od bolesti. Stejně tak podporuje soustředění, má pozitivní účinky při depresivních a úzkostných stavech a zvyšuje chuť do práce. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno byste měli vědět o zelené, bílé a červené variantě uvedené bylinky.

Barvy se určují podle zabarvení žilek kratomu. Žilky mohou být červené, zelené a bílé, přičemž jednotlivé druhy kratomu pak mají na lidský organismus trochu jiné účinky. Všechny uvedené druhy zakoupíte i na Kratomuj.cz.

Červený kratom

List kratomu musí plně dozrát, aby se na něm vytvořily červené žilky. Skutečnost, že jsou listy vyzrálé, může v někom vyvolat dojem, že jsou nejlepší, ovšem nemusí to nutně platit. Kratom s červenou žilnatinou nese nejvyváženější alkaloidní profil, který mu dodává maximální sílu. Červený kratom tlumí bolesti, má uvolňující i povzbuzující účinky, zlepšuje soustředění a bdělost, pomáhá zvládat úzkost a může napomáhat i usínání, protože uklidňuje.

Zelený kratom

Zelený kratom jsou v podstatě středně zralé listy, přičemž zelenému kratomu se dává často přednost před bílým a červeným. Účinky jsou totiž jemné a dlouhotrvající. Zelený kratom má povzbuzující a povznášející účinky, získáte lepší pohled na život, dosáhnete pocitu klidu a soustředění a při vysokých dávkách dochází k euforii.

Bílý kratom

Listy s bílými žilkami se sbírají v rané fázi zralosti. Přestože jsou sbírány dříve, neznamená to, že jsou méně účinné. Bílý kratom je proslulý tím, že navozuje klid. Stejně tak je tento druh vzácný a těžko dostupný, a proto je většinou i dražší než ostatní varianty. Bílý kratom zlepšuje kognitivní funkce i duševní soustředění, zvyšuje energii a je mírně euforický.