Víte, proč vlastně chcete softshellové oblečení?

O softshellu jste už slyšeli. Tušíte, že oblečení s přívlastkem funkční nebude jen tak ledajaké. Upřednostňují jej sportovci i starostlivé maminky. Víte ale, proč je softshell označován za funkční, z jakého důvodu je tak oblíbený a kde ho seženete i vy?

Softshell netvoří jen jedna vrstva látky

Softshellová bunda, nebo jakýkoliv jiný kus softshellového oblečení disponuje více vrstvami tkaniny. Spodní vrstva musí samozřejmě, splňovat kritérium pohodlnosti a příjemného pocitu při kontaktu s holou kůží. Je tvořena tenkou tkaninou pro období léta, případně pak mikrofleecem či fleecem s delším chlupem pro chladnější dny. Další vrstvy pak představují především ochranu před povětrnostními podmínkami, tvoří izolaci, jsou otěruvzdorné, vyrobené obvykle z polyesteru.

Co znamená funkčnost?

Funkční oblečení je takové, které poskytuje jejich nositelům hned několik výhod. Jednak je pohodlné a komfortní díky jemné a měkké spodní vrstvě. Taková prodyšná softshell bunda odvádí pot, přičemž nehrozí prochladnutí. Bez potíží odolává dešti i větru. Kombinace komfortu, ochrany vůči vnějším podmínkám a tepelné izolace dělá ze softshellu funkční materiál, v němž se cítí báječně i sportovci vyznávající náročné outdoorové aktivity.

Z hlediska funkčnosti je dobré vědět něco málo i o membráně. Membránové softshellové oblečení se vyznačuje vyšší odolnosti vůči dešti a větru. Na druhou stranu bývá o něco málo hůře prodyšné. Lépe odvádí pot nemembránové oblečení. Při pořizování funkčních svršků si pohlídejte stupeň voděodolnosti a paropropustnosti. Například Softshellová bunda dámská od Lambeste určená právě pro nynější, stále ještě trochu chladné dny, udává hodnotu 8 000 mm odolnosti tlaku vodního sloupce.

Mrkněte se na web Lambeste. Vyberte si zde funkční oblečení nejen na jaro pro dámy i pány. Co třeba softshellová bunda pánská ideální na sport, procházku městem, ale i do práce?