Přeskočit na obsah
Domů » INTERNET-PC » Virtuální server – výborný kompromis mezi vlastním serverem a webhostingem

Virtuální server – výborný kompromis mezi vlastním serverem a webhostingem

Možná už jste i vy někdy narazili na pojem virtuální server. Co je to virtuální server a jak by pro vás mohl být užitečný? Na to se pokusíme zodpovědět v dnešním článku. Virtuální server, nebo někdy také VPS, je cloudová služba, tedy realizovaná nehmotně a prostřednictvím internetu, kdy si můžete od jiného subjektu pronajmout server, respektive jeho část. 

Z toho vyplývá, že pronájem virtuálního serveru není služba, kterou by musel využívat každý. Má ale své specifické případy užití, kdy se stává prakticky neocenitelný. Řeč je především o případech, kdy provozujete webové stránky nebo máte firmu. Nejprve si pojďme rozebrat důvody, proč může být VPS užitečný pro provoz internetových stránek. Pokud máte v tomto oboru zkušenosti, pravděpodobně už víte, co je to webhosting. Jde o službu, díky které jsou stránky umístěné na něčím serveru a tak mohou hladce běžet. 

VPS je především o garanci výkonu serveru

Webhosting je ale jen velmi základní služba, která přináší spousty kompromisů. Když vaše stránky navštíví jednorázově více lidí, dost možná budete mít problém. Může se dokonce stát, že nával návštěvnosti zažije jiná webová stránka, která je umístěna na stejném serveru. A skutečně se to děje. Pokud toto nechcete riskovat, je lepší poohlédnout se po virtuálním serveru, kde máte výkon předem vyčleněný a nic takového se tím pádem stát nemůže. 

Stejně tak může být užitečný pro firmu. Máte nějaký software, na který potřebuje mít přístup více osob, avšak ideální z jednoho místa? Pak je server neocenitelný. Potřebná data si z něj získá každý přímo do svého počítače. Potíž je ale v tom, že pořízení vlastního serveru je velmi nákladné. Ještě dražší je přitom následná starost a údržba o něj. 

I pro relativně velké firmy je tedy výhodnější využít služeb virtuálního serveru, který je bezpečný, avšak místo desítek tisíc stojí v řádu stokorun měsíčně. Nemusíte ani najímat nové lidi, či úkolovat stávající, aby se o něj starali. Výbornou volbou pro pronájem virtuálního serveru za bezkonkurenční ceny je společnost Faster CZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *