Přeskočit na obsah
Domů » SPORT » Už jste slyšeli o pozitivních účincích argininu? Proč stojí za to se na něj zaměřit?

Už jste slyšeli o pozitivních účincích argininu? Proč stojí za to se na něj zaměřit?

arginin

Zdraví máme jen jedno a proto se o něj musíme poctivě a pravidelně starat. Třemi základy pro pevné zdraví jsou pohyb, dobrá strava a vhodná suplementace. Co z toho máte vyřešené vy?

V čem vám pomůže arginin?

Pokud jste vyznavači fitnessu, zajisté jste již o argininu museli slyšet. Arginin je totiž u sportovců velmi oblíbený doplněk stravy. Proč? Tato semi-esenciální aminokyselina je nezbytná k produkci oxidu dusnatého. Zmíněný oxid je zodpovědný za mnoho tělesných procesů, především za správný průtok krve a vzájemnou spolupráci jednotlivých buněk.

Náš imunitní systém je na argininu závislý a díky němu si tvoří dostatek bílých krvinek. L arginin také pomáhá prokrvení a vyživení svalů během výkonu i po něm, čímž zvyšuje naši sílu a urychluje následnou regeneraci. Zkrátka a dobře je naprosto jasné, proč je tento doplněk stravy tolik vyhledávaný.

Jak přijímat arginin?

Prvním důležitým krokem pro příjem jakýchkoliv potřebných látek je samozřejmě optimalizace stravy. Buďme ale upřímní, kdo se dnes stará o své stravování? Odpovědí je bohužel málokdo. Z toho důvodu vznikly moderní doplňky stravy, jež tento problém řeší. Stejné je to i s argininem, který je vhodné suplementovat tímto způsobem.

Jak ale vybrat kvalitní a nejlepší arginin? Jako u všech dalších doplňků, i zde je potřeba vybírat pouze kvalitu a nekupovat pochybné, či příliš levné značky. Taková koupě je jen vyhozením vašich peněz a navíc může ohrozit vaše zdraví.

Doporučit můžeme například obchod woldoshop.cz, kde dbají na opravdovou poctivost. Věřte nám, že nic jiného než kvalitu opravdu nechcete. Udělejte tento rok něco pro své zdraví a začněte doplňovat potřebné látky. Vaše zdraví vám poděkuje a již brzy ucítíte pozitivní změnu.