Domů » Umíte si u pánského prádla správně vybrat?

Umíte si u pánského prádla správně vybrat?

Za dob našich dědečků na výběr moc nebylo, trhu vévodily trenýrky z ne vždy úplně příjemné látky. Dnes si muži mohou vybírat z různých střihů i materiálů, přesto část sáhne vedle. Jak se vyhnout chybám?

Bez pohodlí ani krok

Naprosto zásadním kritériem při výběru je pohodlí, o prádle bychom v ideálním případě neměli ani vědět. Pokud nás někde omezuje v pohybu, tlačí, škrábe, škrtí nebo naopak padá, je to chyba. Při výběru dělají muži nejčastěji jednu chybu, vybírají špatnou velikost. Až 70 % mužů nosí podle průzkumů špatnou velikost spodního prádla a zbytečně se tak obírají o pohodlí.

Prádlo má poskytovat oporu intimním partiím, a tak je i chránit. Ideální je anatomicky tvarovaný střih, musí však na těle dobře sedět. Muži si většinou kupují velikost větší, než potřebují, protože si myslí, že větší bude pohodlnější a nabídne více pohodlí, opak je ale pravdou. Prádlo jim sice může být pohodlné, ale při správné velikosti by bylo ještě pohodlnější. Nesprávně zvolená velikost na těle nesedí úplně dobře, navíc může docházet k shrnování volnější látky pod oblečením, což má za následek podráždění kůže.

Podle střihu

Základní rozdělení pánského prádla může být podle toho, zda nohavičku má nebo ne. Stále oblíbené slipy nohavičku nemají, jsou upnuté a kopírují svým střihem tvar těla. Hodí se na sport, protože poskytují dobrou oporu při pohybu. Lze je vzít pod jakékoli oblečení včetně úzkých střihů kalhot. S nohavičkou jsou pak velmi populární boxerky a klasické trenýrky.

U boxerek je základem tvarovaný klín a upnutý střih, který sluší každé postavě a poskytuje skvělou oporu. Často se používají ploché švy, které minimalizují riziko podráždění pokožky. Podle žen patří boxerky mezi nejvíce slušivé prádlo. Hodí se pod volnější oblečení i džíny, u upnutých kalhot je potřeba vyzkoušet, zda se pod nimi nerýsuje spodní lem nohavičky. Trenýrky mají střih volnější a nohavičky širší, poskytují více volnosti, ale o něco méně opory, proto nemusí být vhodné na sport a pohybové aktivity. Skvělé jsou pod volné oblečení nebo letní bermudy.

O tom, zda dát přednost střihu s nohavičkou nebo bez ní, rozhodují především osobní preference. Je možné různé typy prádla střídat s ohledem na plánovanou aktivitu nebo počasí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *