Tipy na zdravou snídani podle fitness Danči

Snídáte? Jestliže ne, tak byste s tím měli začít. Snídaně vám probudí mozek a zajistí lepší postavu. Lidé, kteří se po probuzení nasnídají, totiž nemají takové nutkání celé dopoledne něco pojídat. Ne nadarmo se o snídani mluví jako o nejdůležitějším jídle dne. Odborníci vám rovněž potvrdí, že snídaně by měla být vydatná, zatímco odpoledne byste měli příjem jídla snižovat.

Lidé, kteří nesnídají, se zpravidla vymlouvají na čas. Museli by prý vstávat dřív, nejen aby se najedli, ale také aby jídlo vůbec stihli připravit. Tohle je ovšem spíš jen výmluva. I zdravé snídaně se dají nachystat za pár minut, a pokud by vám vstávání o čtvrt hodiny dřív tolik vadilo, můžete si přece jídlo nachystat už večer.

Pár receptů od Danči Hájkové

Inspiraci na zdravé, chutné a jednoduché snídaně najdete třeba na blogu trenérky fitness Danči Hájkové. Danča se snaží učit veřejnost zdravému životnímu stylu, napsala dokonce knihu o hubnutí, avšak žádné drastické diety v jejím podání nečekejte. Nechce z lidí udělat vrcholové sportovce, jen je touží naučit jak být šťastný. Ano, zdravé jídlo skutečně přispívá i ke zdravé mysli. Tak se pojďme podívat, co snídá Danča.

Výborná pomazánka

Zhruba 10 minut a asi 60 korun. To je všechno, co potřebujete na vytvoření 350 g pomazánky z tuňáka. Takové množství pochopitelně na snídani nespotřebujete, takže se můžete podělit se spolubydlícími, nebo si nechat zbytek ještě na další den. Tuňákovou pomazánku lze namazat na jakékoliv pečivo, nejlépe celozrnné, tmavé. Když si k tomu nakrájíte okurku, papriku či jinou zeleninu, zdravý pokrm je na světě.

Sladký začátek dne

Mrkvový koláč plný cukru je skvělým jídlem na snídani či dopolední svačinu. Dodá vám energii, takhle dopoledne můžete navíc mlsat docela bez výčitek. Příprava vám zabere 10 minut, avšak musí se hodinu péct a nechat zchladnout, takže je lepší připravit si ho večer. Opět ale můžete podarovat celou rodinu, takže za námahu tento koláč rozhodně stojí.

Na Dančině webu najdete spoustu dalších zajímavých receptů, a to nejen na snídaně. Většinou se pojí i s radami, kdy je vhodné takové jídlo jíst, aby se nepodepsalo na vaší postavě.

Facebookové komentáře

Přidat komentář