Svatba – nezapomeňte na družičky

Na svatební den se řada žen těší už od dětství. Ví, kde se bude odehrávat, co budou mít na sobě i to, jak bude vypadat jejich nastávající. A když se pak v dospělosti tento významný okamžik blíží, pečlivě plánují a organizují, aby vše klaplo podle jejich představ.

Podstatnou část tráví především výběrem svatebních šatů, právě ony totiž mají neuvěřitelnou moc a dovedou z každé ženy vykouzlit opravdovou princeznu.

Úloha družiček

Přestože tento den patří hlavně nevěstě a ženichovi, nejsou zde sami. Chybět zde pochopitelně nemohou svatební hosté, kteří se rozhodli podpořit je při jejich důležitém životním kroku. Budoucí novomanželka má navíc „k ruce“ také své družičky. Ty podle tradic nejen odhání od nevěsty zlé síly, ale pomáhají jí také s oblékáním, s výzdobou a jsou jí v tento den neustále na blízku.Obvykle se jedná o „velké“ družičky, většinou jde o kamarádky nebo sestry nevěsty, o svobodné dívky. Vítaným zpestřením jsou družičky „malé“, což bývají děti, které obvykle nesou nevěstin závoj, rozhazují při obřadu květiny a konfety či rozveselují svatební fotografie.

Pro malé i velké

Na nevěstě je, aby se postarala o jejich garderobu. Společenské šaty pro družičky by se měly co nejvíce podobat jejím svatebním šatům, mohou být například ve stejném stylu, ale v různých barvách. Oblíbené jsou především jednoduché modely v pastelových tónech, jako je žlutá, růžová, fialová, často korespondují s barvou, do kterých je laděna celá svatební dekorace. Na samotné délce nezáleží, nosí se dlouhé i krátké. Úkolem družiček je vypadat elegantně a reprezentativně, rozhodně však v žádném případě nesmí zastínit nevěstu.

Velmi roztomile působí ve společenském oblečení malé holčičky v roli družiček. Oblečte je do krásných dětských šatů v bílé nebo smetanové barvě, které bývají zdobené různými korálky, kvítky, stuhami, mašlemi nebo výšivkami. Každá malá slečna v nich tak bude vypadat jako princeznička. Pokud je doladíte i vhodnými doplňky, jako jsou ozdoby do vlasů, sponky nebo skřipečky, jejich vzhled bude dokonalý a stanou se krásnou ozdobou vaší svatby.

Facebookové komentáře

Přidat komentář