Svařovací magnety jsou nepostradatelnými pomocníky v dílně

Pokud pracujete s kovovými předměty ať už při sváření, v lakovně nebo doma v dílně, určitě vám občas chybí, jak se říká „ruce navíc“. Máme pro vás tip a skvělou pomůcku, která vám usnadní práci při manipulaci s kovovými předměty. Jedná se o svařovací magnety neboli magnetické úhelníky.

Zjistěte, jak vám svařovací magnety ulehčí práci s kovovými předměty, jak s nimi manipulovat a kde je můžete zakoupit.

Jak pracovat se svařovacími magnety – magnetickými úhelníky?

Úkolem svařovacího magnetu je pevně uchytit kovový materiál tak, abyste vy měli volné ruce. Je jedno, jestli se jedná o kovové tyče, hranoly nebo jiné druhy materiálů. Svařovací magnet jednoduše upevníte k pracovní ploše. Manipulace s ním je díky ovládacímu kolečku opravdu jednoduchá. Jakmile se magnet přicvakne, uzemní svařovací obvod a vy můžete začít s prací.

Pokud pracujete s těžkými materiály, je dobré zakoupit takzvaný vypínací magnetický úhelník. Ten má za úkol práci s těmito těžšími břemeny velmi zjednodušit. Pokud chcete, aby magnet přichytil daný předmět, jednoduše ho zapnete a tím feritový magnet uvnitř aktivujete a naopak. Pokud potřebujete svařit nějakou konstrukci, můžete použít několik magnetických úhelníků

Magnetický úhelník můžete použít pro jakýkoliv typ železa a slitin s výjimkou nereze a hliníku.

Proč používat v dílně magnetické úhelníky

Magnetický úhelník, je vyroben z ocelového plechu a velmi silných feritových magnetů. Ty umožňují dokonalé spojení materiálů v úhlech 30°, 45°, 60°, 75°, 90° a 135°. Maximální nosnost magnetu činí 11,5 kg, takže při použití několika magnetů, můžete velmi snadno uchytit jakoukoliv konstrukci. Vybrat si můžete z několika druhů, dle jejich magnetické síly.

3 výhody svařovacích magnetů

  • Snadná manipulace
  • Bezpečné uzemnění svařovacího bodu
  • Obrovská magnetická síla

Obraťte se na odborníky

V případě, že nevíte, kam se obrátit a kde sehnat tyto svařovací magnety, obraťte se na e-shop Unimagnet.cz. Na jejich stránkách najdete kompletní nabídku svářecích magnetů a magnetických úhelníků. Usnadněte si už tak náročnou práci a neutrácejte víc, než musíte. E-shop Unimagnet.cz nabízí díky přímému odběru od výrobců nejnižší ceny, které na českém trhu najdete.