Na stěhování těžkých strojů pozvěte odborníky

Víte, jak se říká, že je lepší vyhořet než se stěhovat? Možná na tom něco pravdy bude, ale pokud si najmete odborníky, není co řešit a žádné problémy vás nemůžou potkat. U některých typů stěhování to ani jinak není možné, například pokud potřebujete přemístit těžké stroje.

Při stěhování strojů se bez odborníků prostě neobejdete, protože snad nikdo nemá běžně k dispozici veškerou potřebnou techniku. Nezbytné jsou speciální podvozky, hydraulické zvedáky i jeřáby. A právě tímto vybavením disponují specializované stěhovací firmy.

Chtějte kompletní služby

Až budete vybírat firmu na stěhování a přesun strojů, požadujte komplexní služby. Měla by zajistit jak vyčištění a odpojení přístrojů, tak jejich opětovné připojení. Samozřejmostí je vhodné zabalení a ochrana před špatným počasím, tedy pokud nebudete stěhovat pouze v rámci jedné haly.

Dalším důležitým kritériem je pojištění. Stroje, s nimiž se manipuluje, obvykle nejsou zrovna dvakrát levnou záležitostí, a přestože by je firma neměla jakkoliv poškodit, může k tomu dojít. Je na to dostatečně pojištěná?

Dále byste se měli ptát, jestli si poradí s těžko dostupnými prostory. Když se stěhuje z jedné haly do druhé, bývá to většinou bez problémů, nicméně někdy je potřeba stěhování těžkých břemen, která jsou umístěna v montážní jámě, na střeše a jiných těžko dostupných místech.

Zkuste to u pražské firmy METALLURGICAL & STEEL SERVICE

Stěhování výrobních závodů či jednotlivých strojů nabízí pražská společnost METALLURGICAL & STEEL SERVICE, která dokáže přemístit opravdu každé zařízení. Poradí si se všemi stroji do hmotnosti 50 tun, navíc je pojištěná na 50 milionů korun. Doposud stěhovala například CNC stroje, brusky, řezací centra, vysokotlaké myčky, montážní linky, mlékárenské stroje, obráběcí centra a mnoho dalších přístrojů. Na to, jak proces probíhá, se můžete podívat na fotkách přímo na jejich webu.