Správný střih zajistí u prádla pohodlí

Jen s jedním střihem spodního prádla už si muži nevystačí. Tak, jako u žen, i ve světě mužského spodního prádla existuje více střihů a každý má své výhody. Jak se odlišují?

Nejdůležitější u spodního prádla je pohodlí a volnost pohybu, ať děláme cokoli. U pánského spodního prádla pak hraje roli i dostatečná opora choulostivých partií, a to zvlášť při sportu. To zajistí anatomický střih, který kopíruje postavu. Nejoblíbenější jsou dva základní střihy pánského prádla a liší se od sebe především nohavičkami, tedy zda je mají nebo nemají.

Slipy nohavičky nemají

Ještě před pár desítkami let je nosili všichni muži, bez ohledu na věk. Pak přišlo období, kdy je nenosil téměř nikdo, a v posledních letech se opět vrací na výsluní. Klasické slipy mají střih bez nohavičky, jsou anatomicky tvarované a dokonale obepínají tělo. Umožňují tak pohyb bez omezení, poskytují však dokonalou oporu mužským partiím i při prudkém pohybu. Proto si je tolik oblíbili i sportovci, zejména fotbalisté. Pod oblečením nejsou téměř vidět, hodí se pod volné bermudy, upnuté džíny i elegantní oblek.

Boxerky s nohavičkou

V posledních letech patří mezi nejoblíbenější typ spodního prádla. Upnutý střih s nohavičkami sedne a sluší každé postavě, anatomické tvarování klína poskytne dokonalou oporu v klidu i při sportu. Většinou mívají ploché švy, aby se co nejméně omezilo podráždění kůže, i pokud se zpotíte při sportu. Funkční boxerky jsou na sport nejvhodnější, ušité z funkčních materiálů, které rychle odvádí pot a dobře schnou. Volnější nohavičky pak nabízí trenýrky, které ale poskytují jen minimální oporu a jsou vhodné spíše pro běžný den neb klidovou činnost.

Při výběru je kromě střihu důležitá také správná velikost. Podle průzkumů si více než polovina mužů kupuje velikost spodního prádla větší, než je potřeba.