Smoothie jako životní styl

Smoothie je vysoce populární pití v oblasti zdravého životního stylu posledních let. Jedná se o nápoj, který je vyroben ve většině případech z ovoce a zeleniny. Na první pohled si můžete myslet, že se jedná o džus, ale tak tomu není. Smoothie se vyrábí z ovoce včetně slupky, aby se zachovalo co nejvíce zdraví prospěšných látek. Došlo to až tak daleko, že k výrobě se již nepoužívá pouze ovoce a zelenina, nýbrž různá ořechová másla (arašídové, kešu a další), semínka chia, kokosová voda, kokosové mléko a další. Už je to spíše taková alchymie.

Proč byste měli začít s pitím smoothie?

Protože smoothie je plné vitamínů, minerálů a antioxidantů, které chrání vaše tělo před oxidačním stresem. Při troše snahy si můžete udělat nápoj plný vlákniny, která vám dodává energii po celý den a skvěle zasytí! Proto je mixovaný nápoj doporučovaný i do období redukčních diet. Jen pozor na skrytý cukr v ovoci. Denní dávka by neměla překročit 3 větší kusy ovoce. Když už si ale chcete udělat takovou kalorickou bombu, tak pouze ráno. Tělo dokáže většinu cukru spálit a nepůjde vám do tukových zásob. Avšak zeleninové smoothie můžete konzumovat po celý den bez omezení a výčitek! Je osvěžující, plné minerálů a zasytí.

Nápoj můžete udělat téměř z čehokoliv, ale pokud si nevíte rady, tak se nic neděje. Na internetu naleznete stovky článků a receptů na smoothie. Hlavní výhodou toho nápoje, který občas bývá označován také jako „fresh juice“ je jeho příprava, která je snadná a rychlá. Potřebujete pouze tyčový mixér, ale doporučuji spíše klasický.