Skoncujte s nepořádkem v koupelně!

Koupelna je pro mnohé místem relaxu, kde si odpočineme a načerpáme nové síly ať už prostřednictvím příjemné koupele nebo osvěžující ranní sprchy a následného zkrášlování. Abyste se ve vaší koupelně cítili dobře, je nutné se o ni dobře starat. Zahoďte tedy všechny výmluvy a pojďte s námi zjistit, na která místa v koupelně se zaměřit, abyste vždy vcházeli do krásně čisté a voňavé oázy klidu a pohody.

Vana

Velkou neřestí dětí, ale i dospělých, je nechávání špinavých věcí na okraji vany. Ať už jsou to použité žiletky, otevřené a nečisté obaly sprchových gelů či šamponů nebo mokré houby na umývání, tyto věci vždy vanu zašpiní. Myslete na to po každém koupání a ukliďte kosmetiku i další pomůcky na své místo do koupelnové skříňky a vanu setřete hadříkem do sucha. Vyhnete se tak flekům nebo plísním.

Sprchový kout

I ve sprchovém koutě si rádi děláme nepořádek. Ať už jsou to kapky vody, které necháme zaschnout na stěnách sprchového koutu, kosmetika, opřená o vodovodní baterienebo žiletka, hřeben či masážní pomůcky a houby na mytí, které se povalují na podlaze, to vše jsou věci, které dokáží sprchový kout zašpinit nebo zanést bakteriemi. Stačí je tedy ukládat na své místo a pořídit si stěrku na stěny sprchového koutu.

Umyvadlo

Určitě to znáte. Vlasy od sponek či gumiček, kapky od make-upu, špinavé odličovací tamponky či tyčinky do uší, prach z očních stínů nebo znečištění od krémů, gelů či odličovadel. To vše se dá najít na umyvadle za jeden pouhý den. Pokud k tomu přidáte i zubní kartáčky, kosmetiku, která je na umyvadle postavená neustále, a špinavé koupelnové baterie, máte dokonalý mix nečistot, které na kráse vaší koupelně nepřidají. Vše nepotřebné vždy ukládejte na své místo v koupelnové skříňce a mějte vždy po ruce univerzální čistič na koupelny, se kterým je umyvadlo uklizené během pár minut.

Podlaha a obkladačky do koupelny

Vlasy, vodní kámen, plísně i pozůstatky kosmetiky lze najít i na podlaze a obkladačkách. Minimálně jednou za týden proto podlahu i obkladačky do koupelny přetřete antibakteriálním gelem a chlorovým čističem, který často opomínané obklady krásně vyčistí. Podlahu v koupelně vytírejte nejlépe každý den, jelikož směs špíny a vlhkosti dokáže provést své a takovou koupelnu rozhodně nechcete.