Co se může stát, když si nezřídíte cestovní pojištění?

Plánujete cestu do zahraničí, ale máte pocit, že jste na něco zapomněli? Pokud je to právě cestovní pojištění, pokuste se svou chybu co nejrychleji napravit. Stačí totiž jedna nešťastná náhoda a můžete mít zaděláno na spoustu problémů. Proč si určitě zřídit cestovní pojištění a co by se mohlo stát, když to neuděláte? Odpovědi vám prozradíme v tomto článku.

Více pomoci a méně starostí

Pokud máte zřízené cestovní pojištění a případný doklad, můžete se v cizině setkat s větší ochotou poskytnout vám pomoc a ošetření. V případě, kdy se nemůžete prokázat, budete si muset zákroky a péči hradit ze svého. Buď přímo na místě, nebo později. To závisí na tom, v jaké zemi jste a o jaký problém se jedná. Při cestách vám někdy může stačit i veřejné pojištění. Ovšem je lepší připlatit si pár desítek korun za další připojištění v případě většího plnění.

Nezřídíte? Zaplatíte!

Pokud vyrazíte do zahraničí a nemáte sjednanou pojistku, doufejte ve štěstí, že se vám nic nestane. Jakmile pro vás bude muset vyjet záchranka, vyletět vrtulník, případně způsobíte určitou škodu, nebude žádná pojišťovna, která by to za vás zaplatila. V zemích Evropské unie mohou fungovat jiné vztahy a problém nemusí být tak značný jako při návštěva jiných zemí. V zásadě však platí podmínky platící hlavně v dané zemi.

Sjednejte si cestovní pojištění rychle a online

Velkou výhodou je fakt, že si cestovní pojištění online sjednáte za pár minut. Jednoduše vyplníte pár základních osobních údajů, zvolíte si limit plnění a připojištění pro zvýšené riziko. Provedete úhradu a přijaté dokumenty si ideálně vytisknete a během pobytu v zahraničí máte u sebe alespoň kartičku s číslem pojištění. Nezapomeňte si zvolit ověřenou společnost s dobrými referencemi. Vyhnete se tak problémům a získáte větší jistotu při pobytu v cizí zemi.