Ruční pily – PILANA MARKET, s.r.o.

Sháníte pily na kov nebo jiný druh ručních pil? Trh nabízí pily na kov, řeznické pily, zahradnické pily, stolařské pily a rámové pily.  Ruční pilou lze řezat i pórobeton, laminát nebo polystyren. Ruční pilu stále nelze nahradit, přestože trh nabízí velké množství elektrických pil. Jsou místa, kde nemůžete elektrickou pilu použít, neboť zde není dostupnost elektrické energie. Ruční pila je levná a neujíždí, tak jak se to často stává při práci s elektrickou kotoučovou okružní pilou. Stolařské pily si oblíbili truhláři a nejčastěji používají pilu tzv.“ocaska“. Ocasní pila je vhodná na zkracování desek z dřevěného masivu rozřezávání deskových materiálů. Rámová pila, na kterou se upínají různé pilové listy, se využívá na prořezávání větších průřezů, např. trubek, hranolů nebo trámů. Pilové listy se napínají třmenem ze strany držadla. Lupínkové pily jsou určeny na jemnější řezání.

Máte zájem o přesnou práci? Pořiďte si ruční pilu

Kutilům doporučujeme, pokud mají zájem o přesnou práci např. pro zhotovení přeplátování, použijte pilu s jemnými zoubky. Chcete-li s ruční pilou pracovat zcela přesně, musíte obrobky pevně upnout. Pracovní stůl s možnostmi uchycení nebo pořádná hoblice jsou na to nejvhodnější. Pórobeton se dá velmi snadno řezat speciální pilou. Velká pila ocaska se stabilním listem a s osazením zubů tvrdokovovými plátky je ta pravá pila pro pórobeton. Úzké lišty a malé laťky se nejlépe řežou pilou s jemnými zuby. Podle provedení lze zvolit úkos 90 °, 45 ° nebo 30 ° volbou vodicí drážky.  Nebo se zajímáte o řeznické pily, které se využívají na řezání kostí v mastném průmyslu? Poznáte ji podle masivního rámu vyrobeného z ploché oceli a chromovaných spojovacích součástek. Rukojeť se vyrábí buďto z plastu s protiskluzovým povrchem nebo má dřevěnou, lakovanou a ergonomicky tvarovanou rukojeť s vyměnitelným řezným ocelovým plátkem.

Radost z práce na zahradě zvětší pouze kvalitní zahradnické pily

V zahradě využijeme zahradnické pily na prořezávání stromů a keřů.  Pro omlazování stromů a k řezání větví je ideální jednoruční oblouková pila ve střední velikosti, uplatní se zde i zahradnické pily s tenkým listem, který u rámu drží motýlková matice. Tenké větve se prořezávají přímou pilkou a se zahnutou zahradnickou pilou krásně zvládnete řez tahem. Pila vybavená napínací pákou se nazývá natáčecí zahradnická pila a umožňuje nastavit úhel řezu. Velmi oblíbené jsou zahradnické pily s nástavcem, do kterého nasuneme tyč, a díky tomu můžeme jednoduše prořezávat větve v korunách stromů ze země. Ano, práci vám usnadní pouze kvalitní pracovní nářadí, a proto nakupujte u profesionálů – pilanamarket.cz. Čím rozsáhlejší projekty máte v plánu, tím na kvalitnější nářadí a zařízení byste se měli zaměřit.