Domů » BYDLENÍ » Rostlinu pod stromeček? Řasokoule je dobrou volbou!

Rostlinu pod stromeček? Řasokoule je dobrou volbou!

řasokoule

Čím udělat o Vánocích radost mamince, babičce, kamarádce, dceři, ale také některým pánům, kteří mají rádi rostliny? Pořiďte jim řasokouli! Tato roztomilá rostlina žijící pod vodou je dárkem věčným, originálním, cenově dostupným.

Co jsou řasokoule? Název je výstižný. Jde v podstatě o kuličku řasových vláken, jež drží pohromadě. Jedná se o vodní rostlinu, která miluje chladnou vodu. Ty nejstarší ve věku přes 100 let mají průměr v desítkách centimetrů. Domácí exempláře jsou ovšem malé, takže je můžete ubytovat do malé skleněné dózy.

Nenáročný domácí mazlíček

Řasokoule jsou na dotyk velmi příjemné, připomínají plyšovou hračku. Pro spoustu lidí jsou tedy nejen rostlinou, ale i domácím mazlíčkem, který samozřejmě má své jméno. Velkou výhodou je, že péče o tohoto mazlíčka není vůbec složitá.

Pro řasokoule pěstování znamená jen pravidelnou výměnu vody jednou za 10-14 dní. Nádobu s vodou (a řasokoulí v ní) byste měli mít postavenou na chladnějším místě ve stínu, nemají totiž rády přímé sluneční světlo. Tím rady končí, nic víc oficiálně dělat nemusíte.

Tip: Zkušení pěstitelé řasokoulí doporučují koule sem tam pomazlit, respektive promnout rukama. Díky tomu si drží svůj kulatý tvar.

Proč je řasokoule dobrým dárkem k Vánocům?

Jistě i vy máte ve svém okolí někoho, u koho s ní zabodujete, protože:

Je cenově dostupná. Dobré dárky nemusí stát tisíce. Řasokouli koupíte za pár desítek korun podle velikosti. Můžete jich pořídit rovnou více a nezapomeňte koupit i hezkou dózu.

Vydrží téměř věčně. Řasokoule přežijí i u těch, kterým pěstování rostlinek obvykle moc nejde.

Není problém je zabalit pod stromeček. Řasokoule bez problémů vydrží den bez vody, takže můžete z dózy vylít vodu, hezky ji zabalit a umístit pod nazdobený stromeček.

Řasokoule se dají objednat online, a to i s dózou. Vyzkoušejte první e-shop specializovaný výhradně na řasokoule v ČR – Rasokoule.eu.