Domů » PRO FIRMY » Řezání laserem přináší nejednu výhodu. Kdy se dá uplatnit?

Řezání laserem přináší nejednu výhodu. Kdy se dá uplatnit?

fotografie: řezání laserem

Stejně jako ve všech ostatních oborech, také v průmyslu a stavebnictví dochází neustále k modernizaci pracovních postupů, a to díky využívání efektivnějších přístrojů a pomůcek. Dobrou ukázkou budiž řezání laserem.

Hlavní přednosti a využití laserového řezání

Pokud jde o řezání laserem, dá se už dnes o něm mluvit jako o nezbytném hlavně ve stavebnictví, strojírenství, automobilovém odvětví a řadě dalších průmyslových činností. Tímto způsobem se totiž dají snadno zpracovávat nejrůznější materiály. Laserovým řezáním bez větších problémů říznete ocel a další kovy, ale také nekovové součástky a prvky, jako jsou sklo, plast či dřevo.

Velkou předností, jíž se řezání laserem může pochlubit, je maximální přesnost. Při práci navíc nevzniká prakticky žádný odpad, vzniklé řezy jsou hladké a bez zbytečného třepení, což bývá tradičním jevem při jiných formách řezání. Vždy je samozřejmě zapotřebí mít k dispozici kvalitní přístroje. Ty se dají pořídit u specializovaných firem, jež vám je dodají na zakázku, podobně jako třeba ohraňovací lis, který je dalším potřebným produktem pro průmyslové podniky, protože se díky němu dají snadno ohýbat materiály do požadovaných tvarů.

Digitální transformace výrobních podniků

Laserové řezání vede spolu s některými dalšími zařízeními k procesu celkové automatizace výroby. Pak se minimalizuje riziko vzniku zmetků. Jednoduše díky tomu, že není tolik zapotřebí zapojovat lidské ruce, automatizace přispívá ke zkvalitnění a zefektivnění práce. K tomu však může pomoci rovněž celková digitální transformace, u níž je praktické zvolit třeba produkt Industry 4.0. S ním bude přechod z tradičního průmyslu na digitální formu mnohem snazší a méně bolestivý. Moderní firmy se bez automatizace a digitalizace jednoduše neobejdou, pakliže chtějí být i nadále konkurenceschopnými v rámci tuzemského, případně celosvětového trhu.