Půjčka na nečekané výdaje: Dobře si rozmyslete, do čeho jdete

Mnohé domácnosti mají v současné době hodně napjatý rozpočet a v podstatě jakákoli nepříjemnost je ihned znát. Mezi charakteristické nečekané výdaje se řadí především porucha automobilu, problémy s plynovým kotlem anebo pokažené domácí spotřebiče. Vždyť třeba takové moderní současné pračky mají dobu životnosti pouze okolo 5 let. Nejčastěji se pokazí v momentu, kdy skončí záruční lhůta. Právě proto je vhodně vědět, kam si můžete jít pro výhodný úvěr. Jak jej poznáte? Na to se zaměříme v následujících řádcích.

S bankami se mnohdy počítat nedá

Většinu lidí zavedou první kroky při náhlé potřebě finančních prostředků do některé z bank. Počítat ale u bankovních služeb musíte jednoznačně s tím, že po vás budou požadovat poměrně tvrdé záruky pro splacení úvěru. Jednak si prověří vaše jméno v registru dlužníků a jednak také budou potřebovat například potvrzení o výši vašeho pravidelného příjmu. Pokud už někde úvěr splácíte, s největší pravděpodobností odejdete s prázdnou.

Expresní nebankovní půjčky

Nebankovní rychlá půjčka dokáže nabídnout hotovost v řádu několika minut či hodin. Soustředit byste se ale při jejím výběru měli na několik důležitých aspektů. Pro přehlednost je uvádíme v následujících odrážkách. Brát v potaz je třeba:

– výši RPSN,

– veškeré poplatky,

– jiné úrokové sazby,

– zpoplatnění prodlení,

– výši potenciální půjčené sumy,

– způsob splácení,

– rychlost poskytnutí hotovosti,

– nahlížení do registru dlužníků.

I přes existenci nového zákona, který vešel v platnost na konci minulého roku, platí, že nebankovní poskytovatelé jsou benevolentnější z pohledu podmínek.

Credit Limit nabízí až 35 000 korun

Naším tipem na výhodný úvěr je služba Credit Limit od společnosti Ferratum. Jedná se o specifický úvěr, který funguje podobně, jako je tomu u kontokorentu. Platíte pouze za to, co vyčerpáte. Oproti standardním mikropůjčkám od nebankovních poskytovatelů můžete ušetřit až 33 %.