Domů » PRO FIRMY » Prodej nemovitostí pro vaše podnikání v Praze

Prodej nemovitostí pro vaše podnikání v Praze

prodej nemovitostí

V poslední době se hodně mluví o situaci s prodejem bytů. Lidé si stěžují, že je bydlení v hlavním městě i dalších velkých městech republiky příliš drahé. Jak jsou na tom ovšem kancelářské prostory a komerční nemovitosti? Také je takový problém sehnat vhodné místo k podnikání?

Zatímco na byty a domy najdete inzeráty na různých inzertních serverech i sociálních sítích, prodej nemovitostí pro vaše podnikání budete muset hledat zdlouhavěji. Nejlépe na webových stránkách nějaké realitní kanceláře či přímo developerské společnosti, která se zabývá výstavbou těchto objektů.

Vyplatí se vůbec prodej nemovitostí?

Otázkou je, jestli se zaměřit spíš na prodej komerčních nemovitostí, nebo raději pronájem. Odpověď je poměrně jednoznačná: Máte-li firmu s historií a dostatečným kapitálem, sídlo si kupte, je to pohodlnější. V opačném případě vám nezbyde nic jiného než pronájem.

Ceny se liší podle města a lokality. Nutno podotknout, že není vůbec nutné mít kanceláře přímo na Praze 1. Vždyť spousta obrovských firem je má dál od centra. Nechtěli byste sídlit v jejich blízkosti? Microsoft ČR najdete na Praze 4, Google na Smíchově, Honeywell na Chodově. Jaké by asi bylo mít sídlo ve stejné budově jako nějaký takový gigant?

Rozmyslete si, zda vás láká prodej komerčních nemovitostí v moderním stylu

Možná si říkáte, co je to za hloupost – vždyť každý chce mít moderní kancelář. To sice ano, ale ne všichni touží po prosklených budovách a stylovém kovu. Někteří by raději skromnější vilku, v níž budou jen s několika dalšími menšími firmami. Máte ji mít!

A ceny? Zřejmě vás nepřekvapí

Za nebytové prostory v Jinonicích o výměře 148,6 m2 zaplatíte pět milionů korun. Obchodní jednotka shell & core o velikosti 90,9 m2 ve Vršovicích vás vyjde taktéž na 5,3 milionu korun. Vystačíte-li si s menším prostorem, na Vršovicích se prodává rozestavěná obchodní jednotka s výměrou 40,2 m2 za dva miliony korun. Všechny tyto nabídky objevíte na webu PSN, kde mají momentálně nemovitosti na prodej se slevou. V rámci letních slev jsou některé nabízeny o 10 % levněji. Není tedy na co čekat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *