Proč si nepořídit zrcadlo i do ložnice?

Zrcadlo může sloužit nejen ke kontrole vašeho zevnějšku, ale může plnit i funkci elegantního designového doplňku. Díky vhodně zvolenému zrcadlu budete vypadat stále skvěle vy i vaše bydlení. Je známo, že vhodné umístění provzdušňuje místnost, neboť zrcadlo odráží světlo a tím navozuje dojem většího prostoru.

Když není dostatek místa

Provedení zrcadel je celá řada, ale ne všechny typy se hodí do jakékoliv místnosti. V menším prostoru byste měli volit nástěnná zrcadla, která mohou být s rámem, anebo bez něj. Ideální je umístění naproti oknu, protože tím pokoj rozsvítí a zároveň opticky zvětší. Zrcadlo na zeď, jež může disponovat také odkládací poličkou, připevníte pomocí úchytů, nebo využijete snadný a rychlý způsob uchycení formou lepidla, silikonu či lepící pásky.

Zrcadla volně stojící

Pokud vám to prostorové možnosti místnosti dovolují, pořiďte si zrcadlo stojací. Tato zrcadla jsou velmi elegantním prvkem domácnosti, protože plní nejen svůj praktický účel, ale také estetickou funkci. Zvláště v ložnici se vyjímá velice efektivně. Jenom dávejte pozor, abyste ho nepostavili hned naproti posteli, protože poté by mohl působit jako rušivý element během vašeho usínání.

Zrcadla a energie Feng-šuej

Podle této prastaré filozofie zrcadla do sebe kumulují pozitivní energii, kterou poté vysílají do místnosti. Doporučuje se tedy, aby byla umísťována tam, kde se pravidelně schází velká společnost. Podle Feng-šuej jsou nejvhodnějšími místy jídelna a obývací pokoj. Naopak negativní energie je zrcadly blokována a posílána zpět.

Jak se o zrcadlo starat?

Aby bylo krásně lesklé, stačí obyčejná teplá voda s několika kapkami octa. Utěrkou z mikrovlákna nebo starými novinami zrcadlo krásně vyleštíte. Rozhodně se vyhněte přípravkům obsahujícím kyseliny nebo nadměrné množství chlóru.

Facebookové komentáře

Přidat komentář