Přeskočit na obsah
Domů » FINANCE » Proč se vyplatí koupě repasovaného iPhonu?

Proč se vyplatí koupě repasovaného iPhonu?

Repasované iPhony se v poslední době těší velké oblibě. Na trhu neustále přibývají prodejci věnující se repasování již dříve používaných zařízení, čímž je vracejí do oběhu. Výsledkem je chytrý telefon téměř v původním stavu a množství spokojených uživatelů. Navíc je repasovaný iPhone vhodnou alternativou pro lidi, kteří plánují přejít z jiné značky smartphonu na systém iOS, ale do zcela nového zařízení zatím investovat neplánují. Díky čemu jsou tak atraktivní?

Zdroj: Patrícia Lukáčová / Apple

Cena

Cena je jedním z nejdůležitějších faktorů, který je při koupi iPhonu klíčový a často rozhodující. Repasované kousky seženete ve srovnání se zcela novým modelem v nižší cenové relaci. I když byla tato zařízení používána, prodejci si na pečlivé kontrole a pořádném vyčištění iPhonu zevnitř i zvenčí dávají záležet. To znamená, že při koupi repasovaného iPhonu nehrozí žádné nečekané či skryté problémy, ani neseriózní jednání ze strany ověřené společnosti. Levnější telefon však ještě neznamená, že se o něj nemusíte nijak starat. Aby vám co nejdéle spolehlivě sloužil, nezapomeňte na kryt na iPhone 11, 12 či jakýkoli další model, pro který se rozhodnete.

Tip: Po koupi repasovaného iPhonu jednoduše zjistíte, jestli byl ve vašem kousku měněn některý z komponentů, například baterie, displej nebo fotoaparát. Neoriginální náhradní díly odhalí i upozornění na obrazovce, ale jednoduše si to zkontrolujete také přes Nastavení →  Všeobecné → Informace (díly a servisní historie).

Zdroj: Patrícia Lukáčová / Apple

Pestré možnosti výběru

Prodejci repasovaných iPhonů nabízejí širokou škálu výběru modelů. Pokud si nevyberete u jednoho, můžete svůj vytoužený model najít u jiného. U různých modelů, barev a velikostí úložiště to však ještě nekončí. Jelikož se jedná o používané kousky, vybrat si můžete také stav opotřebení. Telefony s viditelnějšími známkami použití se zpravidla prodávají ještě za nižší částku než jejich protějšky bez vady. V některých případech si můžete také připlatit za aplikaci ochranného skla nebo garanci minimálního zdraví baterie.

Záruka

To, že se jedná o telefon z druhé ruky, ještě neznamená, že se na něj při koupi nevztahuje záruka. Obvykle mají repasované iPhony od ověřených prodejců záruku 12 měsíců, v některých případech může prodejce nabízet delší období. Pokud se během této doby vyskytne jakýkoli problém, můžete se na něj obrátit s reklamací a závada na chytrém telefonu bude odstraněna. Ve srovnání s koupí iPhonu z druhé ruky z bazaru nebo od známého tak mají v tomto bodě repasované kousky rozhodně navrch.

Zdroj: Patrícia Lukáčová / Apple

Ekologická stránka koupě

Každý, kdo se rozhodne pro koupi repasovaného iPhonu, snižuje tvorbu elektro odpadu a pomáhá tak chránit životní prostředí. Pro někoho je právě tento ekologický aspekt koupě již použitého zařízení primárním faktorem. S rozhodnutím tak dlouho neváhají. Jiné lidi zase více láká nižší cena a možná si koupi repasovaného přístroje s ochranou planety nespojují. Ať je tomu tak či onak, pokud se rozhodnete pro iPhone z druhé ruky, můžete mít ze sebe dobrý pocit. Navíc můžete svůj chytrý telefon po určité době opět prodat, aby posloužil zase dalšímu majiteli.