Proč jsou poklice na kola stále IN?

Poklice na kola (resp. na disky kol) jsou i v současné době stále žádanými autodoplňky. Za pár desítek korun dostanete účinnou ochranu disků i estetický doplněk, kterým můžete měnit design svého vozu podle sezóny či nálady. Pasuje k vám lépe sportovnější vzhled, dáváte přednost luxusní eleganci, nebo si potrpíte na retro? Poklice na auto se přizpůsobí vašemu stylu.

Výhody poklic na kola

Ochranná funkce

Poklice na auto se využívají převážně na krytí plechových disků, zejména po přezutí na zimní pneumatiky, pro které působí jako ochranný štít. Chrání disky před nadměrným znečištěním, mechanickým poškozením a částečně i posypovou solí. Větší ochranu samozřejmě poskytnou celoplošné poklice na kola, které jsou pro zimní období vhodnější.

Snadná údržba

Kvalitní poklice na kola jsou odolné a nevyžadují žádnou zvláštní péči. Při viditelném znečištění poklice jednoduše sundejte, omyjte a současně očistěte i samotné disky pod nimi. Objeví-li se na discích koroze, odstraňte ji kartáčem a ošetřete speciálním nátěrem. Tyto preventivní úkony můžete také svěřit do rukou svého pneuservisu.

Minimální zatížení

Jakékoli zatížení vozidla navíc znamená také vyšší spotřebu. Poklice na auto jsou vyrobeny z lehkého, ale přesto odolného plastu, proto jsou v tomto směru zanedbatelnou položkou.

Estetická hodnota

Plechové disky sice zastávají důležitou funkci, ale upřímně řečeno, samy o sobě moc parády na silnici neudělají. Poklice na auto jsou v tomto směru nedocenitelným pomocníkem za pár desítek korun. V pestré nabídce najdete kryty luxusní, elegantní, retro, sportovní a spoustu jiných stylů, ale poklice na kola lze celkovému designu vozu přizpůsobit i barevně, a to speciálním lakem. Jak už bylo zmíněno výše, na zimu je praktičtější celoplošná varianta, v létě si však můžete dovolit atraktivnější tzv. paprskový vzhled.

Jakou velikost poklice na auto vybrat?

Výběr velikosti je velmi jednoduchý. Jaký máte průměr kol (údaj v palcích), takovou velikost poklic na auto zvolíte. Potřebné informace najdete ve značení pneumatik.