Přeskočit na obsah
Domů » ŽENY » ZDRAVÍ » Proč je zdravotní obuv se správnou podporou klenby tak důležitá

Proč je zdravotní obuv se správnou podporou klenby tak důležitá

Lidské chodidlo je působivé inženýrské dílo. Jde o složitý systém 42 svalů, 33 kloubů, 26 kostí a více než 50 šlach, vazů a podpůrné tkáně. Díky nim jsou nohy schopné vydržet nespočet hodin chůze i běhu, aniž by utrpěly vážné poškození.

Jsou však lidé, kteří mají s chodidly či nohama problémy. Bolesti, zarostlé nehty, kuří oka, plochá chodidla – tohle všechno je nepříjemné a může vést k chronickým potížím. Chcete se takovým starostem vyhnout? Důležitá je prevence v podobě zdravotní obuvi. Nejčastějším viníkem, pokud jde o tyto potíže, je totiž právě špatně padnoucí či nekvalitní obuv.

Jaké problémy způsobuje nevhodná obuv?

Mnoho lidí se domnívá, že chodidla poškozují pouze vysoké podpatky. To je ale velký omyl.

Problémy s patami: Bolí vás paty? Tento typ bolesti obvykle vzniká z důvodu nedostatečné podpory klenby. Na vině mohou být ploché boty i žabky.

Deformity prstů: Zdeformovaný malíček, vbočený palec apod. Tohle je způsobeno zejména botami nevhodné velikosti nebo tvaru, například špičaté boty jsou pro nohu nepřirozené. Možná také máte prostě jen širší chodidlo a typické boty jsou pro vás příliš úzké. Problémem jsou rovněž podpatky, ty nutí nohu tlačit prsty do přední stěny boty.

Zarostlé nehty: Jsou nepříjemné a zvyšují riziko infekce. Spousta lidí si myslí, že je způsobuje nevhodné zastřihování nehtů, ovšem daleko častěji jsou na vině nevhodné boty. Častokrát je způsobuje příliš malá sportovní obuv, boty na běh byste si měli pořídit raději o velikost větší.

A je toho ještě mnohem více…

Jak najít odpovídající obuv, která vašemu chodidlu padne?

Základem je zvolit správnou velikost, nejen délku, ale i šířku. Tvar chodidel se může postupem času změnit, nesetrvávejte celý život u jednoho typu bot. Bota by také měla mít vložku, rozhodně se vyhýbejte ploché obuvi, ta nohu poškozuje.

Je-li to možné, pořiďte si aspoň jeden či dva páry zdravotní obuvi. Perfektní jsou například zdravotní pantofle do práce, pokud se tam přezouváte. Podívejte se na zdravotní obuv Santé, tato značka vyrábí pěkné boty za zajímavé ceny. Obuv Santé u nás má tradici již od roku 1997, dá se pořídit online a v mnohých lékárnách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *