Domů » ŽENY » Proč je biobavlna lepší než bavlna?

Proč je biobavlna lepší než bavlna?

ELKA LOUNGE

Bio je dnes bezpochyby trend. Co znamená tato zkratka, s níž se setkáte v potravinářství, kosmetice, ale i ve sféře oblečení? Určitě zaručuje kvalitu. Pro vás jako uživatele by ovšem bylo dobré znát, co musí produkty se štítkem „bio“ splňovat.

Bio české trenýrky i dámské body

Jak název napovídá, bio výrobek by měl být vyprodukován v souznění s přírodou. Materiál by měl být přírodní, postup výroby zas co nejšetrnější k životnímu prostředí a i následná likvidace by měla splňovat nějaké ekologické předpoklady (například rychlou rozložitelnost). Mnozí lidé si to neuvědomují, ale když si například koupíte tričko z biobavlny, ještě to neznamená, že jde o 100% bio výrobek. Stačí, aby tam byla cedulka z polyesteru. Není to malér, ale i toto lze vyřešit. Bio prádlo se nevyrábí pouze z hlediska ohleduplnosti k životnímu prostředí. Jde i o nás samotné. Spodní prádlo, jako například české trenýrky pro muže nebo dámské body z bio bavlny si zamiluje i vaše tělo. Materiál je měkký a příjemný na dotek.

Originální české loungewear

Naše kůže by měla se spodním prádlem souznět. Materiál by neměl pokožku dráždit a měl by jí umožnit dýchat. Podívejte se tedy na to, z čeho se spodní i domácí prádlo, klasické loungewear skládá. Plátno, z něhož je prádlo ušito, je bio. Ale dále? Co šňůrky, knoflíky nebo zipy. Dají se ekologicky zpracovat v rámci duchu „minimum waste“? Ano. Velký výběr nabízí například společnost ELKA LOUNGE. Firma, která razí heslo „Materials you have to touch“. Český tradiční výrobce pracuje s filozofií lokální výroby, můžete si tak být jistí, že vědí o složení výrobku od první nitky. Firma existuje od roku 2008 a nabízí prádlo, které si s vámi zaslouží být celý den. Mělo by být vaší druhou kůží, objímat ji, hladit, neškrtit ani nebýt volné.

Biobavlna – pánské spodní prádlo

Pánské spodní prádlo samozřejmě ovlivňuje kvalitu mužského zdraví. Například těsnost ovlivňuje počet spermií. To ale není vše, vždyť pánské boxerky jsou v těsném kontaktu s otvory těla, tudíž když materiál bude vylučovat škodliviny, ovlivní to zdraví významně. Co tedy přináší bio materiály? Například firmy vyrábějící bioprádlo dodržují přísně etické parametry s ohledem na přírodu. Mezi nejpoužívanější materiály patří Micromodal, také bavlněný satén, určitě bambus a samozřejmě 100% biobavlna.

Tyto společnosti sledují i trendy, dnes se do popředí dostává výroba z ananasových vláken. Rovněž se zohledňují i různé vedlejší postupy výroby, na potisky se používají přírodní barviva. Knoflíky se mohou vytvářet z corrozy, materiálu, který se produkuje ze semen a je podobně pevný jako plast. Důležitý je i precizní střih oblečení, aby perfektně sedlo. Pamatujte, že i u oděvů záleží na tom, z čeho se skládá. Přistupujte k němu proto jako ke kosmetice či potravinám, i složky z prádla se totiž dostávají do našeho těla.