Přeskočit na obsah
Domů » INTERNET-PC » Přívětivá adresa a struktura webu – SEO optimalizace Zlín

Přívětivá adresa a struktura webu – SEO optimalizace Zlín

Fotografie: Google Analytics grafy návštěvnosti

Přizpůsobení komerčních webů internetovým vyhledávačům se skládá z celého spektra postupů. Patří mezi ně maximální zjednodušení kostry stránek, aby se roboti i lidé v nabídce dobře orientovali. Snadno zapamatovatelná URL adresa je také nedílnou součástí SEO optimalizace. Zlín – tedy místní podnikatelé – najdou v článku srozumitelné vysvětlení, jak a proč jim tyto dvě úpravy zlepší obrat v e-shopu.

Základ SEO optimalizace nejen ve Zlíně = přehledný web

Ekonomický přístup k SEO optimalizaci stránek ve Zlínském kraji je naprosto v pořádku. Chybou je ušetřit na nesprávných místech – například na struktuře prodejního webu. Každý z nás se už někdy ocitl v pozici uživatele e-shopu, kde si chceme prohlédnout zboží a případně nakoupit. Složité hledání, nesmyslné funkce tlačítek a chybné produktové stránky nás však spolehlivě odradily. Jednoduchá orientace, která umožňuje rychlé přepínání mezi košíkem, kategoriemi zboží a domovskou stránkou představuje základ prodejního úspěchu. Intuitivní rozvržení webu pozitivně ovlivňuje i zákaznickou věrnost. Samozřejmě, že se klienti vrací tam, kde mají pohodlí. Jakékoli technické a logické překážky vadí i robotům, kteří pak zmatečné platformy nenabízí v seznamech jejich hledání. Jaký upgrade struktury provádí SEO agentury nejčastěji, si přiblížíme v následující části.

Fotografie: SEO optimalizace Zlín

 

Bezcílný web žádná SEO optimalizace nespasí

Tah na branku je klíčovou vlastností obchodního manažera a pochopitelně i každé virtuální prodejny. Z hlediska jednoduché struktury je proto ideální věnovat se na webu pouze jednomu konkrétnímu odvětví. Pokud sortiment e-shopu připomíná pel mel, jak ho známe třeba z vetešnictví, bude komplikovaná i stavební kostra stránek. Ruku v ruce s nepřehlednou nabídkou propuká chaos také v informacích. Je potřeba si uvědomit, že uživatelé internetu u nás často hledají nejdřív jen návod, doporučení nebo instruktážní video. Jdou zkrátka po odborném know how, které jim usnadní výběr a pozdější objednávku. Čím více je však škála našich služeb roztříštěná a produktové informace polovičaté, tím více ztrácíme na pověsti. Seriózní agentura nám pomůže stanovit hlavní marketingový cíl a přizpůsobí mu strukturu a obsah webu během SEO optimalizace. Zlínské online firmy mohou tento tip bez váhání využít, aby jim stoupla návštěvnost.

Proč se během SEO optimalizace upravuje webová adresa

Další významnou metou je snadno zapamatovatelný název webu – url – který by měl vystihovat jeho podstatu čili téma stránek. Když do adresy zakomponujeme i klíčové slovo, pod nímž lidé náš produkt hledají, získá celá SEO optimalizace nejen ve Zlíně, ale skutečně všude lepší skóre ve vyhledávačích. Uživatelsky přívětivá adresa je stručná a nepřesahuje 150 znaků. Když ji někomu diktujeme třeba po telefonu, rozumí nám tazatel hned napoprvé. Všemi těmito kroky usnadňujeme šíření adresy na sociálních sítích i během ústního a e-mailového podání. Majitelům starších internetových platforem může být z těchto důvodu doporučeno přejmenování url a přesměrování staré adresy, což není vhodný úkol pro amatérské nadšence. Ti obvykle napáchají víc škody než užitku.

Obě navržené změny během regionální SEO optimalizace pro zlínskou klientelu nebo celorepublikového upgradu raději svěřte profesionálům. Můžeme je chápat jako pilíře, na kterých pak staví další procesy SEO.

Dobrým partnerem vám bude agentura, která poskytuje komplexní SEO služby a pořeší váš on-line marketing na klíč. Máte-li nějaké pochyby či nejasnosti, napište je do komentářů. Opět vám připravíme laicky srozumitelnou odpověď, ať  problematice SEO zbytečně netápete.