Přeskočit na obsah
Domů » AUTO MOTO » Připravte své auto na zimu – důkladné čištění interiéru aut se vyplatí

Připravte své auto na zimu – důkladné čištění interiéru aut se vyplatí

čištění interiéru aut

Zasloužil by interiér vašeho auta zase jednou pořádně vypucovat? Před nástupem zimy je na to nejvyšší čas! Neodbývejte své auto jen rychlým vysátím na benzínce – dopřejte mu tentokrát důkladný úklid v detailingovém centru. To se postará o opravdu zevrubné čištění, které bude vidět už na první pohled a které hlavně pořádným vysáváním většinou teprve začíná. Jaké služby lze v rámci čistění interiéru auta objednat u profi detailingového centra a které se před zimou rozhodně vyplatí?

Úklid s ohledem na míru znečištění

Auta jsou našimi každodenními parťáky na cestách do práce i za dobrodružstvím, slouží nám za každého počasí a kdykoliv potřebujeme. Pravidelnou a kvalitní péči si zaslouží všechna auta, tedy nejen ta luxusní pro naši reprezentaci na důležitých schůzkách s obchodními partnery, ale i ta pracovní, používaná v lese nebo v jiných náročných podmínkách. Asi se shodneme na tom, že málokdo z nás má chuť i čas po náročném pracovním týdnu obětovat ne zrovna malou chvilku důkladné očistě a údržbě vozu. A to i když je to jen jednou za čas. Pro všechny případy jsou tu detailingová centra nabízející čištění interiéru auta.

Jak poznáte opravdu dobré detailingové centrum? Rozhodně nejen podle výhodné ceny pro vaši peněženku, ale hlavně podle množství nabízených služeb. Profesionální detailing má v nabídce kromě prémiové autokosmetiky také několik druhů čištění interiéru, které jsou odstupňované podle úrovně znečištění vozu. Na základě toho si můžete být 100% jisti, že si detaileři poradí nejen s limuzínou či luxusním sporťákem, jejichž interiéry je třeba trochu přeleštit a vyvonět, ale i s pick-upem zaneřáděným uvnitř i vně od bahna či odolné špíny ze stavby.

Čištění i renovace čalounění

Asi se všichni shodneme na tom, že sedačky a polstrování dostávají v autě zabrat ze všeho nejvíc. Nejen rodiny s malými dětmi by mohly vyprávět. Rozlitá sladká limonáda, káva i čaj, rozdrobená sušenka, kousek rozteklé čokolády, zaschlé bláto, prach, špinavá voda přinesená na podrážkách bot – to vše zanechává na kobercích i čalounění v interiéru auta více či méně viditelné stopy. Tyto odolné skvrny bohužel nejsou jen na povrchu, ale vstupují i do hloubky vláken, běžný vysavač je tedy na ně opravdu krátky. Profesionální detailingová centra jsou ale vybavena i těžkým kalibrem, který zatočí s jakoukoliv špínou.

Mokré čištění autosedaček, polstrování, koberců a koberečků všeho druhu je opravdovým hitem a řadí se v detailingu mezi nejoblíbenější služby. Čištění probíhá za pomocí profi tlakového čističe a teplé vody se speciálním čistícím prostředkem. Voda s čističem je napuštěna do tkaniny a následně vysáta zpět spolu s veškerou špínou usazenou i v hloubce vláken. Mizí skvrny, zažraná špína a dochází k oživení barev.

Ozonové čištění klimatizace

Klimatizace představuje v létě opravdovou záchranu před horkem a pomalým uvařením ve vlastní šťávě. Její nevýhodou je to, že se velmi rychle zanáší prachem a nečistotami všeho druhu a stává se tak domovem mnoha bakterií, které při každém jejím spuštění vesele a nevědomky dýcháme. Chcete-li mít jistotu, že při zapnutí klimatizace budete opravdu vždy dýchat jen čistý vzduch, bez pravidelné údržby to nepůjde.

Absolutní špičkou a s přehledem nejúčinnější metodou čištění klimatizace i celého vnitřního prostoru auta je rozhodně ozonové čištění. Při čištění ozonem se ničí veškerá špína i bakterie. Ozon také spolehlivě likviduje všechny nepříjemné pachy, jako je například cigaretový kouř, usazeniny v čalounění a polstrování a má také dezinfekční účinky. Po tomto ošetření si můžete být jisti, že nasedáte do opravdu dokonale čistého auta.