Přihlásit se na skupinový kurz angličtiny, nebo si raději objednat individuální výuku?

V současné době se bez znalosti cizích jazyků jen stěží obejdete. Pokud hledáte dobře placenou práci, většina zaměstnavatelů vyžaduje znalost alespoň jednoho světového jazyka, například angličtiny či němčiny. Jestliže však nemáte ani tušení, jak se anglicky řekne: „Dobrý den, potřebovali bychom objednat materiál,“ potom se ani na pozici nákupčího nehlaste, protože byste pohořeli hned při prvním telefonátu zahraničnímu dodavateli.

Zdokonalit se v cizím jazyce však můžete kdykoliv, protože jazykové kurzy nejsou vůbec věkově omezené. V nabídce jsou buď skupinové kurzy, nebo individuální výuka angličtiny, němčiny a dalších jazyků. Pokud nevíte, který ze způsobů si vybrat, podívejte se na výhody a nevýhody jednotlivých variant.

Skupinové kurzy angličtiny

Pro více studentů jsou určeny skupinové kurzy angličtiny, na kterých se jeden lektor věnuje zároveň několika studentům. Ideální je, aby skupinu tvořilo šest, maximálně však devět studentů. Výhodou je, že studenti mohou vést konverzaci v cizím jazyce nejen s učitelem, ale také mezi sebou. Dále mohou srovnávat své výkony a progres. Cena je také nižší než u individuálního kurzu.

Jsou zde i nějaké nevýhody. Jestliže vám vadí, že by vám lektor nevěnoval maximální pozornost, skupinové kurzy nejsou nic pro vás.

Individuální výuka angličtiny

Samotný název napovídá, že individuální kurz angličtiny je takový kurz, jehož se účastní pouze jeden lektor a jeden student. Individuální výuka je oblíbená především u jedinců, kteří nemají čas navštěvovat kurzy ve stanovené doby. Výhodou je, že všechno je šité na míru přímo pro studenta, tedy pro vás, učitel se přizpůsobí vašemu tempu a věnuje se jen a jen vám. Ovšem počítejte s trochu vyšší cenou, jež odpovídá servisu, který vám bude poskytován.

Individuální kurzy cizích jazyků nabízí v Praze celá řada vzdělávacích institucí. Jednou z předních jazykových škol je PRESTO – PŘEKLADATELSKÉ CENTRUM s.r.o.. V portfoliu služeb najdete i firemní jazykové kurzy, online výuku s lektorem a překladatelské služby.