Při řezání stavebních materiálů se bez diamantového kotouče neobejdete!

Flexa, rozbruska, úhlová bruska – vícero pojmenování pro jeden druh nářadí, které skvěle zastane mnoho práce – řeže, brousí a tvoří drážky. Ovšem bez kvalitního příslušenství svou práci neodvede, a proto se snažíme vybírat ty nejvhodnější  diamantové kotouče. A to je důvod proč mnozí kutilové a profesionální řemeslnící si oblíbili kvalitu made in Germany, kterou nabízejí v úzce specializovaném internetovém obchodě  sibera-kotouce.cz. Značky Atlas a Kern od německých výrobců jsou velice žádané a to hned z několika důvodů – vysoká efektivita práce, vysoký řezný výkon, minimální hluk, snížení prašnosti při řezání, dlouhá životnost.

Osvědčená kvalita – německé diamantové kotouče  

Německé diamantové kotouče se kupují, neboť dobře slouží. To se ovšem říci nedá o brusných a řezných kotoučích ze supermarketů. Malá produktivita práce, lehce s těmito nekvalitními výrobky můžete přijít k úrazu, neboť se rychle lámou a odletují od nich kousky. Taktéž se mnozí kutilové v tak velké nabídce diamantových kotoučů ztrácejí a neví si rady. A to je důvod, proč se zde nalézá dotazník, průvodce výběrem diamantového kotouče. Stačí vyplnit, a poslat emailem. Téhož dne obdržíte odpověď i s cenovými relacemi.

Diamantové kotouče do všech strojů a nářadí

Řezné a brusné kotouče profesionálové nejraději nakupují tam, kde je velký výběr a kde prodejce dobře ví, co prodává. A tak si můžete objednat diamantové kotouče do všeho možného nářadí a strojů – do úhlové brusky, do řezače spár, do kamenických pil, do mostových pil nebo diamantové kotouče do řezaček na obklady … v žádaných velikostech (115 mm, 125, 150, 180, 200, 230, 250, 300, 350, 400, 450, 500, 600, 700, 800mm).  Úhlových brusek je na trhu spousta a proto je nutné výběru diamantových kotoučů věnovat zvýšenou pozornost.

Facebookové komentáře

Komentáře

 1. JAN9K
  Odpovědět

  Dobrý den,
  V rámci vánočních slev na internetu jsem si koupila úhlovou brusku (vykradli mi dílnu). K tomu jsem si dokoupila i diamantový kotouč, který byl k brusce nabízen. Dnes jsem zásilku otevřela a přečetla jsem si v návodu na kotouč, že přípustné maximální otáčky dělícího kotouče mají odpovídat minimálně maximálním otáčkám el. nářadí – inzerované otáčky na kotouči jsou 13 300/min., ale bruska má pouze 11 000 rpm; nyní jsem na pochybách, co mi kotouč na brusce bude vyvádět za neplechy. Mohu použít dané spojení?
  děkuji za radu

 2. Honza
  Odpovědět

  Dobrý den, chce se zeptat: mám pilu s vodním chlazením na kotoučky průměru 250 mm s výkonem cca 1,5 kW. Při řezání tenkých obkladaček s kotoučem k tomu určeným je super. Když chci ale řezat betonové dlaždice 4 cm silné, kotouče na keramiku se velmi rychle opotřebují. (Jinak to řeže velmi dobře). Díky moc za odpověď. Honza

  • Redaktor-admin
   Odpovědět

   Dobrý den, díky za dotaz. Kotouče na beton v průměru 250 se prodávají málo. Hlavní problém ale je, že Váš stroj má na 4 cm silnou betonovou dlaždici malý výkon. (flexa 230 má cca 2 – 2,5 kW). Tzn, že nejlepším řešením je používat pořád kotouče na keramiku i s tou starostí, že se na beton rychle opotřebují. (na keramiku je to správně, že mají měkkou matrici – na beton je třeba matrice tvrdší). Na řezání betonových dlaždic je třeba silnější stroj…

Přidat komentář