Přeskočit na obsah
Domů » SPORT » Při cestě za vysněnou postavou a silou nesmíte zapomenout na komplexní rozvoj

Při cestě za vysněnou postavou a silou nesmíte zapomenout na komplexní rozvoj

Fotografie: bradla a hrazdy

V posledních letech roste v naší malé zemi popularita fitness cvičení a dalších silově zaměřených činností, přičemž se rozhodně není čemu divit. Není to jen o vybudování urostlého a pevného svalstva, nýbrž i o zlepšení výdrže, podpoře psychického i fyzického zdraví či například rekonvalescenci po nemocech a zraněních. Chcete-li dosáhnout kýžených úspěchů v jakékoliv oblasti, musíte poctivě zapojovat všechny části těla. Jak na to?

Pestrá škála pomůcek

Jednou z velmi šikovných vlastností lidského těla je neustálé přizpůsobování se okolním podmínkám, díky čemuž jsme byli schopni vyvinout se až do moderní podoby. Pokud tedy bude vaše svalstvo zvyklé na pravidelný stres v podobě fyzické zátěže, tomuto jevu se poctivě přizpůsobí. Jestli jej však necháte v klidu, dočkáte se postupného chřadnutí, tloustnutí a ztráty odolnosti.

Častým kamenem úrazu mnoha nezkušených cvičenců je neprogresivní trénink a zapojování pouze několika málo partií. Jestli to myslíte s pohybem vážně, opravdu vám nestačí při každé návštěvě tělocvičny zalehnout na lavici a dokola opakovat tlaky na prsa, jak to bývá bohužel zvykem. Často opomíjené jsou především bradla a hrazdy, jejichž benefity jsou neoddiskutovatelnou pomocí pro všechny jedince.

Komplexní cviky vedou

Obě pomůcky se vám postarají o zapojení rovnou několika svalových partií najednou, přičemž se bavíme o celé horní polovině těla od pasu výše. Kliky na bradlech jsou skvělé pro tricepsy, prsa, ramena i předloktí, zatímco hrazda vám vybuduje mohutná záda, bicepsy, hluboké břišní svaly i již zmíněné předloktí.

Jestli nemáte ve svých prostorech dané kusy vybavení, podívejte se na internetové stránky e-shopu strongmann.cz, kde naleznete široký výběr solidních produktů za bezkonkurenční ceny.