Pravidla detoxikace – jak připravit organismus na jaro?

Zima dává nám všem pořádně zabrat. Cítíme se po ní unavení, vyčerpaní, bez energie a bez nálady. Právě teď s příchodem jara nastává ideální doba náš organismus zase probudit k životu. „Naordinujte“ si proto detoxikaci. Přinášíme vám tipy, jak na to.

Najděte si čas

Ze všeho nejdříve si vyberte vhodný čas, ve kterém očistnou kúru provedete. Neplánujte si v tu dobu žádné velké společenské akce, které by vám mohly vaše úsilí překazit. Jen málokdo totiž dovede odolat rautu na večírku nebo skleničce vína při posezení venku s přáteli. Věnujte se v tuto dobu jen sami sobě – relaxujte, meditujte, zajděte si na masáž nebo do sauny. Najděte si také čas na pohyb, právě on totiž stimuluje lymfatický systém, podporuje látkovou výměnu a krevní oběh. Dopřejte si třeba delší procházku na čerstvém vzduchu.

Změňte jídelníček

Zapotřebí bude také upravit váš jídelníček. Konzumujte lehká, nedráždivá a netučná jídla. Odstraňte z něj všechny uzeniny i mléčné výrobky, vyhýbejte se také příliš slaným i sladkým pokrmům, zapomeňte na alkohol i kofeinové nápoje, jako je káva či černý čaj. Do stravy naopak zařaďte dostatek ovoce, zeleniny, celozrnných produktů, luštěnin a semínek. Hlídat si nezapomeňte rovněž dostatečný pitný režim – tekutiny totiž z těla odplavují všechny škodlivé látky a zabraňuje usazování těžkých kovů a toxinů. Vypijte minimálně dva litry čisté vody, vyzkoušet můžete i speciální čistící čaje.

Zkapalněte vitamíny

Také vitamíny můžete doplnit v tekuté formě a navýšit tak svůj pitný režim. Připravte si lahodné a hlavně zdravé nápoje plné živin, které vaše tělo potřebuje. Dopoledne vsaďte na čerstvé ovocné šťávy, které urychlí váš metabolismus, podpoří trávení a sníží chuť na sladké. Odpoledne pak dejte prostor zeleninovým šťávám, které pročistí krev a tkáně. Využít můžete všudypřítomná jablka, hrušky, mrkev, zelí nebo řepu. Do vaší kuchyně proto pořiďte kvalitní odšťavňovač. Vedle nešlápnete s nízkootáčkovým šnekovým odšťavňovačem na celé ovoce a zeleninu OS-151 od společnosti Orava. Ten vám díky svému jedinečnému a preciznímu způsobu odšťavňování umožní z plodů získat maximum nutričních hodnot, vitamínů i chuti. Navíc má až o 50 % větší výtěžnost šťávy. Disponuje dvěma nádobami o objemu jeden litr. Přístroj vás potěší tichým chodem motoru, jednoduchou obsluhou i čištěním. Žít zdravěji tak díky němu bude hračka!

Facebookové komentáře

Přidat komentář