Potřebujete vybavit sklad? Bez těchto 5 pomocníků se neobejdete!

Mít logisticky nadstandardně vybavený sklad by chtěl každý majitel firmy se skladovým hospodářstvím. Není se vůbec čemu divit! Dobře fungující sklad je slibným předpokladem pro ekonomické a efektivní hospodaření každé společnosti. Pokud aktuálně uvažujete o tom, jaké vybavení pořídit, jste na správném místě. V následujících řádcích dáme celkem 5 tipů, jež se vám určitě budou hodit.

Moderní paletové vozíky

Už jste viděli sklad bez paletových vozíků? Nejspíše nikoliv. Na trhu existují modely dvojího typu, a to manuální a elektrické. Pokud potřebujete paletový vozík pro manipulaci na menším prostoru a převoz lehčích předmětů, vystačíte si s manuálním. Naopak pro větší provozy a práci bez jakékoli velké námahy se hodí ty elektrické. Není problém vybrat i takové, které mají nůžky pro zdvih předmětů do větší výšky.

Vysokozdvižné vozíky

Pro transport těžšího materiálu už je dobré vlastnit vysokozdvižný vozík. Opět lze volit mezi různými variantami, a to především podle pohonu. Pro venkovní využití jsou ideální větší vozíky s pohonem benzínovým. Do interiérů hal postačí buď plynové, nebo elektrické varianty. V každém případě se soustřeďte i na výběr příslušenství typu větších lyžin a podobně. Mnohdy se při jednorázových akcích vyplatí spíše pronájem VZV. Společnost Semat HB z Havlíčkova Brodu se o vás v tomto ohledu postará.

Skladovací boxy

Mít skladované věci pouze na hromadách není zrovna vizitkou spolehlivé firmy. I proto vsaďte na moderní skladovací boxy. Tady opět volte dle materiálu. Do strojírenských a těžších provozů se vyplatí kovové. Jinak je možné pořídit i plastové.

Palety

Proč mít ve skladu palety? Především pro efektivní manipulaci s různými předměty a skladovacími boxy.

Regálové systémy

Skládat veškeré bedny na sebe by nebylo ideální. Jednak by hrozilo poškození věcí a jednak také případné úrazy při zborcení několika beden na sobě. Optimální volbou jsou proto regálové systémy, které se jednoduše skládají a vytváří ve skladu dokonalý systém.