Potřebujete přepravit náklad z bodu A do bodu B? Poradíme, jaký druh dopravy zvolit

Prakticky jakýkoliv náklad můžete poslat buď po souši, po vodě, nebo vzduchem. Na výběr tedy máte dopravu kamionovou, říční potažmo námořní, železniční a leteckou. Jakou zvolit? To záleží na mnoha faktorech, jako je rychlost přepravy, její vzdálenost a samozřejmě její koncová cena.

V rámci mezinárodní přepravy je možná přeprava kamionová, letecká a námořní. Pro zaoceánské trasy se v podstatě nabízí námořní a letecká. Rozdíl mezi nimi je v rychlosti a ceně. Nejdražší a nejrychlejší je samozřejmě přeprava zásilek letadlem. Nejvíce ušetříte, pošlete-li svou zásilku po moři. Také si na ni adresát ale nějaký ten týden počká.

Doprava kamionová? Ne vždy nejrychlejší

V rámci České republiky je samozřejmě nejčastěji využívaná doprava kamionová. Je rychlá, bezpečná a cenově dostupná. Ale ne vždy bezproblémová. Řidiči i s nákladem často tráví dlouhé hodiny v kolonách, které mnohdy posunují předpokládaný čas, často i datum doručení. K tomu zápasí s únavou, jsou nuceni dodržovat pravidelné přestávky a o víkendech až na výjimky nesmí na dálnici. To vše převoz zásilek komplikuje, prodražuje a prodlužuje.

Pošlete zásilku po železnici!

Všeho zmíněného je v podstatě ušetřena vlaková doprava. Ta je také ve srovnání s ostatními druhy doprav nejenom ekologičtější, ekonomičtější, bezpečnější, ale mnohdy i rychlejší. I přesto, že železniční síť u nás není tak hustá jako silniční, v mnoha případech náklad po železnici k adresátovi putuje mnohem rychleji než po silnici.

Železniční doprava kontejnerů

Železniční dopravou stejně jako dopravou kamionovou, leteckou, námořní, ale také spedičními službami, skladováním a logistikou se například zabývá renomovaná společnost MULTITRANS CZ S.R.O., která se o vaši zásilku postará v okamžiku jejího převzetí. V rámci exportu i importu zajistí celní odbavení i pojištění. Jak sběrné, tak celokontejnerové zásilky k tomu přepravuje i ze vzdálených asijských zemí, jako jsou Čína, Jižní Korea, Japonsko, Taiwan a Rusko. Během celého transportu je navíc každá zásilka monitorována, a vy tak můžete být průběžně informováni jak o přesném času jejího doručení, tak o průběhu cesty samotné. Železniční dopravu rozhodně doporučujeme zvážit. Více informací hledejte na adrese www.multitrans.cz.

Facebookové komentáře

Přidat komentář