Pořiďte si moderní měřič tepla

Vybavte svůj bytový dům kvalitními měřiči na teplo. Že se v této problematice příliš nevyznáte? Pojďme si přibližit alespoň základní informace o jednotlivých typech zařízení a dáme si rovněž doporučení, kde zařízení koupit.

Měřiče tepla

Rozlišujeme několik druhů měřičů. Tím nejjednodušším s nízkou pořizovací cenou, ovšem také nejméně přesným, je odpařovací indikátor fungující na principu odpařování kapaliny z měřicí ampule. Je nutné počítat nejen s nepřesností, ale i vysokými provozními výdaji.
Druhou možností jsou jednočidlové elektronické indikátory snímající povrchovou teplotu otopného tělesa v referenčním místě. Jejich výhodami jsou nízké provozní náklady, vysoká životnost baterie či automatický odečet naměřených hodnot v jakýkoliv den v roce. A našly bychom i další výhody. Z nevýhod si uveďme vyšší pořizovací náklady v porovnání s prvním typem a méně přesné měření tepla v přechodných obdobích (jaro, podzim).
Nejmodernějším a také nejdražším řešením jsou dvoučidlové elektronické indikátory. Snímají nejen povrchovou teplotu tělesa, ale i teplotu okolí v místnosti. Mezi jejich výhody patří vysoká živostnost baterie, automatický odečet naměřených hodnost v jakýkoliv den v roce, přesná indikace dodávek tepla (včetně přechodových obdobích), plná kontrola uživatele nad naměřenými hodnotami, elektronická ochrana proti možnostem mechanického zásahu do přístroje, nebo jeho demontáže atd.

Na koho se obrátit?

I vy do vašeho bytového domu sháníte kvalitní měřič tepla? Obraťte se na internetové stránky mereni-tepla.cz, kde se dozvíte více. K dispozici vám bude mimo jiné odborné poradenství, záruka na přístroje, kalkulace na vyžádání zdarma, možnost individuálních množstevních slev a spolehnout se můžete také na záruční i pozáruční servis do 48 hodin od nahlášení závady.

Rozúčtujte náklady na teplo dle skutečný spotřeb uživatelů a mějte neustálý přehled díky dobře zvolenému měřiči.

Facebookové komentáře

Přidat komentář