Podzimní péče dodá vašim nohám hebkost

Po celý rok své nohy zatěžujeme, a přitom na péči o ně skoro zapomínáme a zbytečně si tak přiděláváme zdravotní problémy. Pečovat o nohy totiž nemusíme jen kvůli vzhledu, ale také zdraví.

Pro zdravé nohy

Když nás bolí záda, začneme alespoň s protahováním a masážemi, u nohou ale první příznaky většinou ignorujeme. Bez zdravých nohou ale nemůžeme chodit, tančit, stát nebo běhat, a tak bychom jim měli věnovat čas i potřebnou péči, aby nám ve zdraví sloužily co nejdéle. Nejlepší způsob, jak o své nohy pečovat, je dodržování základních pravidel hygieny. Při každém sprchování nebo koupeli obě chodidla omýt mýdlem a nezapomenout na prostory mezi prsty, poté je opláchnout vlažnou vodou a pořádně osušit suchým ručníkem. Tím zabráníme množení plísní, kterým svědčí právě vlhké a teplé prostředí. Ponožky by měly být vždy čisté a boty kupujeme prodyšné, ve kterých se nám nohy nebudou pařit.

Chodidla nás nosí

Kromě základní péče musíme své nohy pravidelně kontrolovat, a to především v oblasti chodidel, která jsou nejvíce náchylná na různá poranění, puchýře a oděrky. Mnoho lidí trápí také ztvrdlá kůže především na patách, u které hrozí riziko vysušení pokožky a následná tvorba prasklin. To může vést až k různým kožním problémům způsobeným infekcí nebo nepříjemné bolesti při každém kroku. Proto by se ztvrdlá kůže měla odstraňovat, v domácích podmínkách s tím pomůže ruční pedikúra. Elektrický odstraňovač ztvrdlé kůže ji z chodidel bezbolestně, velmi jemně a zároveň efektivně odstraní, bez nutnosti návštěvy profesionální pedikérky. Odstraňovač má ergonomický tvar, což umožní ošetření nohou i na špatně dostupných místech. Nezapomeňte na použití hydratačního krému, aby chodidla zůstala hebká na dotek a kůže měla dostatek živin pro regeneraci.

Dostatečná hydratace je také základní prevencí proti vzniku otlaků a ztvrdlé kůže. V chladném období navíc může být masáž hřejivým krémem velmi příjemnou relaxací a můžete tak spojit příjemné s užitečným.