Domů » PRO FIRMY » Podle čeho vybírat kamerový systém? Důležitá je kvalita obrazu i objem ukládaných dat

Podle čeho vybírat kamerový systém? Důležitá je kvalita obrazu i objem ukládaných dat

Kamerový systém

Ochrana majetku a osob je dnes velmi důležitá a člověk by ji neměl podceňovat. Není divu, že je kamerový systém nedílnou součástí moderních domů a komerčních prostor. Monitoring objektů slouží k nepřetržitému dohledu a v nejlepším případě je možné ho obsluhovat z jakéhokoliv zařízení.

Je lepší analogový, nebo IP kamerový systém?

Pokud nevíte, zda se rozhodnout pro analogový či IP kamerový systém, porovnejte výhody a nevýhody. Analogové kamery přenášejí signál do záznamového zařízení, a to je převáděno do obrazové podoby. Naopak IP kamerový systém vytváří obraz přímo v kameře a digitálním způsobem je přenesen do záznamového zařízení za pomoci klasického síťového UTP kabelu.

Analogový systém je k dostání za výhodnou cenu, ale není schopen pojmout tolik dat jako IP kamerový produkt. Na druhou stranu nabízí dobrý obraz i při snížené viditelnosti. IP model nabízí výborný snímaný obraz a pyšní se pestrými možnostmi jeho analýzy. Dokonce lze sledovat obraz ihned z kamery!

Analýza obrazu hraje prim

Dnes si můžete pořídit IP kamerový systém nabízející nespočet analýz obrazu. V tomto ohledu je možné sledovat překročení hranice ve snímané oblasti, vniknutí do zakázaného prostoru, detekci nových předmětů či naopak zmizení původních věcí. Jakmile dojde k narušení, vždy je vyvolán poplach. K dalším oblíbeným funkcím patří rozpoznávání postav a obličejů anebo registračních značek vozidel.

Co dalšího vědět?

Pořízení kvalitního kamerového systému není levná záležitost a měli byste si rozmyslet, zda chcete drátový či bezdrátový systém. Při větším objemu zařízení je vhodná bezdrátová forma, ale při instalaci dvou venkovních kamer kolem domu je rozumnější drátové řešení. Rovněž se zaměřte na rozlišení kamery, typ objektivu i samotný druh systému.