Osvěžte svůj jídelníček plody moře a rybími produkty

Obohacením jídelníčku o ryby alespoň dvakrát až třikrát týdně prokážete svému organismu obrovskou službu. Ačkoliv se o prospěšnosti středomořské stravy popsaly hory papíru a vyšly tisíce článků na internetu, pro mnohé z nás jsou čerstvé ryby nedostupnou komoditou. Je pravda, že jsme středoevropský stát bez vlastního moře, tedy i zdroje mořských plodů a ryb. To však neznamená, že budeme o tento přirozený zdroj mnoha důležitých vitaminů, minerálů a olejů ochuzeni.

Konzervované ryby se nekazí a chutnají v jakékoliv podobě

Mražené a konzervované ryby jsou čím dál více dostupnější, a to i pro obyvatele menších obcí či lidí žijících na samotách. Výhodou konzervovaných produktů je dlouhá doba skladování a precizní informovanost o původu. Vždyť i naši rodiče znali sardinky v konzervách, které se dají připravovat na mnoho způsobů. Oblíbené, chutné a zdravé jsou především rybí pomazánky. Chlebíčky na oslavách, chutné svačiny i lehce stravitelné pozdní večeře se dají vylepšit rybičkovou pomazánkou s máslem, pomazánkovým máslem, tvarohem, trochou pepře, cibulkou i petrželkovou natí.

Obohacením salátů o ryby uděláte pro sebe jen dobře

Své místo si v českých kuchyních nalezl i tuňák. Tuňák naložený v rostlinném oleji, nálevu s příchutěmi, se zeleninou, nakrájený na kousky i konzervovaný v celku přináší nevídané možnosti pro použití v tuzemském menu. Pomazánky nejsou jedinou volbou, jak tuňáka můžeme upravit. Chutné jsou i zeleninové saláty s tuňákem, populární jsou i špagety a jiné těstoviny, do kterých můžeme přidat právě zmíněnou rybu.

Středomořské aroma máte díky grilovaným makrelám na dosah ruky

Jako zdroj vápníku, vitaminu D, nenasycených omega-3 kyselin výtečně slouží také makrela. Abychom stále nevyzdvihovali populární pomazánky, podívejme se, jak se dá ještě upravit tato chutná ryba. Riomare grilované filety z makrely osvěží tuzemský jídelníček nezaměnitelnou chutí a vůní, jež jsou násobeny grilováním. Pokud k makrele z grilu přidáte grilovanou zeleninu ochucenou extra panenským olivovým olejem a aromatickými bylinkami, můžete se v duchu velice rychle přenést k pobřeží Středozemního moře a vychutnat si plnými doušky atmosféru prosycenou nenapodobitelným aromatem a energií.

Facebookové komentáře

Přidat komentář