Domů » Ortodoncie, stomatochirurgie, implantologie: Tak jde čas se zuby

Ortodoncie, stomatochirurgie, implantologie: Tak jde čas se zuby

zubař ostrava

Krásný chrup je nejlevnější ozdobou každého člověka. Málokdo má ovšem to štěstí, že se jím může pyšnit bez speciální péče. Mnohdy za ním stojí hodiny v koupelně u zrcadla a také u zubaře. Ten dnes dokáže skoro zázraky.

Jestli jste doposud žádnou speciální péči nepotřebovali, chodíte pouze na preventivní prohlídky a občas vám opraví nějaký ten kaz, nejspíš jste po kvalitním zubaři nemuseli pátrat. V opačném případě by se vám hodil opravdu dobrý zubař Ostrava či jiné město, který se vyzná v následujícím.

Ortodoncie aneb rovné zuby se méně kazí

Žádný zubař vám nezajistí rovnátka, tomu se věnují ortodontisté. Kvalitní zubař vás ovšem na ortodoncii včas pošle, když vidí, že je to třeba. Na vyrovnání zubů sice není nikdy pozdě, ovšem pokud se na ortodoncii vydáte včas, možná situaci zachrání pouze sundávací rovnátka na noc, nikoliv fixní aparát.

Rovné zuby nejsou dobré jen z estetického hlediska. Také se méně kazí, protože se zubní nití a mezizubním kartáčkem lépe dostanete do všech mezer. Rovnátka vás navíc naučí o svůj chrup pečovat. Nic jiného vám ani nezbyde.

Stomatochirurgie aneb zlobící osmičky

Rovnátka se zpravidla řeší v období dětství či dospívání, i když dnes je v módě dávat si je i v dospělém věku. Jak ovšem postupuje čas, kolem 20. roku života se zpravidla kontrolují zuby moudrosti. Mnohým rostou křivě, rychle by se zkazily, dalším křiví krásně narovnané zuby. Pak přichází na řadu stomatochirurgie Ostrava, která osmičky šetrně odstraní.

Implantologie aneb nové zuby

Nakonec přichází na scénu implantologie Ostrava. Když už není jiného zbytí, schopný zubař vám dokáže vytvořit nový chrup, jako by byl váš vlastní. Do čelistní kosti se zavede titanový šroub nahrazující kořen, který sroste s čelistí. Na něj se pak zhotoví korunka, můstek či jiná protéza. Se zubní náhradou se pak můžete bez potíží usmívat, žvýkat i kousat.

Dobrý stomatolog vás provede celým vaším životem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *