Ocelové konstrukce a jejich využití

Výhody použití oceli pro nosné konstrukce jsou nesporné. Její relativně velká pevnost při nízké hmotnosti ji přímo předurčuje pro využití při výrobě namáhaných konstrukcí průmyslových hal, ale mnohdy i architektonicky jinak náročných staveb. Jakými jsou například mosty, lávky a také schodiště. To ale není zdaleka vše.

I vy plánujete stavět? Potřebujete například rozšířit skladovací prostory, novou výrobní halu či zázemí pro zaměstnance? Jste pořadatel větší kulturní nebo sportovní akce? A zajímá vás, zda by bylo i pro vás vhodným řešením využití lehké ocelové konstrukce? Pojďme si vyjasnit, kde všude lze ocel využít, a zodpovědět tak vaše otázky.

Jak bylo naznačeno v úvodu, lehké ocelové konstrukce mají v současnosti mnohé využití. Nejčastěji se s nimi setkáte u lehkých montovaných hal. Jejich bezespornou výhodou je rychlá montáž, která netrvá déle než týden, a nízké pořizovací náklady. Pro jejich stavbu vám navíc stačí pouze ohlášení a není třeba velkých úprav terénu pro stavbu. Časově nenáročná je i případná demontáž. Navíc pro skladování rozebrané haly nepotřebujete velké prostory. Přesto mají takovéto montované haly dlouhou životnost, jsou odolné vůči povětrnostním podmínkám. Jsou stabilní a lze je snadno rozšířit nebo přemístit. Využití nachází především jako:

  • Variabilní výrobní haly a skladové haly
  • Administrativní haly, které lze snadno propojit s halami výrobními a skladovacími
  • Autoservisy a autosalony včetně kancelářských prostor
  • Sportovní haly a mohou sloužit i jako přechodné zastřešení sportovišť
  • Jezdecké haly
  • Chladírenské haly k dlouhodobému uskladnění potravin splňující hygienické podmínky
  • Zemědělské haly přizpůsobené konkrétnímu využití stavby, ať už je to skladování strojů nebo zemědělských komodit či ustájení dobytka
  • Ocelové schodiště s nízkou hmotností a rychlou montáží, jejich údržba je snadná a dlouho vydrží
  • Mobilní pódia a divadelní systémy, jejichž složení a rozložení zvládnete v rámci několika hodin

Takže je lehká ocelová konstrukce tím pravým řešením pro vás? Zámečnické práce v Brně vykonává kde kdo, ale společnost NESTSERVICE s.r.o. montované komerční stavby vyrábí a dodává a v případě zájmu je doveze dokonce i na místo určení. Její zkušení pracovníci vše rychle postaví a smontují. Pro výrobu pochopitelně používají pouze kvalitní materiál od ověřených dodavatelů. Jejich montované haly jsou výhodné díky rychlé montáži a demontáži, tepelné izolaci a nízkým nákladům jak na pořízení, tak na provoz. Zjistěte víc ještě dnes.