Nová zelená úsporám představuje šanci, jak získat až 10 miliónů korun

Ministerstvo životního prostředí si připravilo dotační program Nová zelená úsporám. Příspěvek se týká hlavně majitelů rodinných domů či vlastníků bytových domů. Dotace je udělována na modernizaci vytápění, zateplení a pro výstavbu pasivního domu. Jaká jsou pravidla a kolik můžete maximálně získat?

Modernější a úspornější vytápění

Jedním z bodů nového dotačního programu je úspora na vytápění. Cílem je podpořit výměnu starých kotlů za nové modely, které jsou efektivnější a přijatelnější pro životní prostředí. V praxi jde hlavně o výměnu kotle na tuhá paliva za plynový či elektrický zdroj vytápění. Předtím, než si pořídíte nový kotel, zjistěte si, jestli spadá do pravidel pro získání dotačního příspěvku. Většina moderních řešení, která nejsou na tuhá paliva, však podmínky splňuje.

Zateplení domu svépomocí

Dalším bodem jsou příspěvky na zateplení domu svépomocí. Platí to také na výměnu oken a dveří za energeticky úspornější varianty. Pro získání větší dotace je potřeba vymyslet opravdu účinné a kvalitní řešení, protože v tom případě budete mít nárok na větší dotaci. Kvalitní a efektivní provedení se vám vrátí i díky samotné úspoře na energiích, což pocítíte na ročním vyúčtování. Právě teď je tedy ideální doba na modernizaci bydlení a snížení energetické náročnosti budovy.

I tak zaplatíte značnou část nákladů sami

Dotační program Nová zelená úsporám pomáhá usnadnit finanční situaci při vysoké jednorázové investici. I tak ale podstatnou část zaplatíte sami. V případě rodinného domu totiž máte možnost získat až 5 miliónů korun za 50 % celkových uznaných nákladů. Majitelé bytových domů, kteří se pustí do zateplování, mají nárok až na 10 miliónů korun tvořících 20 % celkových nákladů. V případě, že rovnou využijete i kotlíkovou dotaci, můžete se těšit na další příjemné bonusy.

Zajímá vás, jak ušetřit za energie? Potřebujete poradit se zateplením domu, dotacemi nebo třeba s volbou vhodného vytápění? Na webu E.ON Rádce najdete mnoho praktických tipů a triků pro úspory elektřiny a plynu v domácnosti a můžete si zde snadno  domluvit osobní, telefonickou či emailovou konzultaci s energetickým poradcem.

Facebookové komentáře

Přidat komentář